Kto býva v byte, túto radu vyváži zlatom: Toto zbaví matrace vlhkosti, zlikviduje baktérie aj staré škvrny a netreba ich ani nosiť von!

Matrace budú bez roztočov, vlhkosti, zápachu a dokážete takto odstrániť aj staré škvrny. Tiež pridávame jednoduchú pomoc v prípade, že sa potýkate so škvrnami od moču, ktoré sú zdrojom nepríjemného zápachu, takto sa ich zbavíte najrýchlejšie!

Lubka nám poslala perfeknté tipy, ako vyčistiť a vydezinfikovať matrace aj v bytoch, kde nie je možnosť dať ich vydezinfikovať na slniečko. Matrace budú bez roztočov, vlhkosti, zápachu a dokážete takto odstrániť aj staré škvrny. Tiež pridávame jednoduchú pomoc v prípade, že sa potýkate so škvrnami od moču, ktoré sú zdrojom nepríjemného zápachu, takto sa ich zbavíte najrýchlejšie!

Vydezinfikovaný, čistý, bez zápachu a vlhkosti

Na pravidelnú údržbu matracov zaberá toto fantasticky. Čo je najdôležitejšie, matrace nielen krásne voňajú, ale zbavíte ich aj vlhkosti, roztočov a baktérií, ktoré sa v nich nachádzajú. Odporúčam pridať na čistenie čajovníkový esenciálny olej, ktorý pôsobí proti vlhkosti a plesni. navyše odpudzuje chrobáky a ploštice, ktoré sa v matracoch môžu udomácniť. Ja naň nedám dopustiť!

Potrebujeme:

Jedlú sódu

Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja – odporúčam čajovníkový esenciálny olej

...

Vysávač

Postup:

images

Matrac najskôr dôkladne vysajeme. Sódu zmiešanú s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja jednoducho nanesieme pomocou sita na celú plochu matracu. V závislosti od znečistenia necháme pôsobiť  1-2 hodiny.

Potom jednoducho zvyšky sódy vysajeme.

Prečo to funguje?

Vysávač odstráni z matraca prach a povrchové nečistoty.

Sóda pohlcuje nadmernú vlhkosť, odstraňuje zápach a ničí baktérie na povrchu matraca. Esenciálny olej zabezpečí, že váš matrac bude voňať tak, ako to máte radi.

Perefektný čistiť na matrace – funguje na všetky škvrny

Tento čistič som objavila minulý rok a odvtedy som s ním vyčistila všetky matrace u nás doma a ešte aj u mamy. :-D Matrace budú vydezinfikované a funguje to aj na staršie škvrny od moču, potu či od jedla, stačí raz za čas nastriekať na celý povrch matracu. Navyše, s týmto čističom ušetríte, výroba vás vyjde len na pár drobných. Jasné, sem-tam je dobré poťah z matraca vyprať, ale mne sa do práčky napríklad nezmestí a preto som si našla tento spôsob!

Potrebujeme:

200 ml 3% peroxidu vodíka

3 lyžice jedlej sódy

Pár kvapiek tekutého mydla

Postup:

Povrch matraca povysávame. Všetky prísady len zmiešame vo fľaši s rozprašovačom a počkáme, kým prestane peniť. Potom fľašku zatvoríme a jednoducho nastriekame na povrch matraca. Necháme pôsobiť aspoň 3 hodiny vo vetranej miestnosti. Keď matrac uschne, môžeme ho obliecť ako zvyčajne.

Našla som ešte návod na internete, ako odstrániť škvrny od moču rýchlo pomocou octu a vody!

Ľubka H.