Najlepšie Jogobella rezy

Tento dezert si zamilujú deti aj dospeláci. Ľahké čokoládové cesto sa perfektne dopĺňa so sviežim jahodovo-jogurtovým krémom.

Tento dezert si zamilujú deti aj dospeláci. Ľahké čokoládové cesto sa perfektne dopĺňa so sviežim jahodovo-jogurtovým krémom.

Potrebujeme:

Na zákusok budeme potrebovať 2 pláty cesta:

2 x 5 vajec

2 x 6  lyžíc kryštálového cukru

2 x 5 lyžíc polohrubej múky

2 x 1 lyžicu kukuričného škrobu

...

2 x 3 lyžice kakaa

2 x 1 bal. prášku do pečiva

2 x 1 lyžičku vanilkovej arómy

2 x 180 ml oleja

2 x štipku soli

Krém:

500 ml smotany na šľahanie 33%

500 ml jahodovej jogebelly

500 g česrstvých jahôd

400 ml šťavy z jahodového kompótu

100 ml vody

100 g práškového cukru

25 g želatíny

Postup:

5 vajec ušľaháme s 6 lyžicami cukru a 1 lyžičkou vanilkovej arómy. Postupne pridáme 5 lyžíc múku, 3 lyžice kakaa, 1 lyžicu škrobu, 1 bal. prášku do pečiva, 180 ml oleja a štipku soli. Vymiešame hladké cesto, ktoré preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a vložíme do vyhriatej rúry, kde pri teplote 160 stupňov pečieme 10 minút. Potom teplotu zvýšime na 175 stupňov a pečieme ešte približne 15 minút.

Keďže budeme potrebovať 2 ks cesta, rovnakým spôsobom pripravíme aj druhé cesto zo zvyšných surovín a po upečení ho necháme vychladnúť.

Kým cesto chladne, pripravíme si krém. Želatínu pripravíme podľa návodu na obale a necháme chvíľu vychladnúť. Jogobellu zmiešame s jahodovou šťavou, cukrom a vodou. Do krému primiešame vychladnutú želatínu. Nakoniec zo smotany ušľaháme šľahačku a spolu s kúskami čerstvých jahôd vmiešame do jogurtového krému.

Krém navrstvíme na jeden plát cesta, uhladíme a prikryjeme druhým plátom. Zákusok vložíme stuhnúť do chladničky. Po jednej až dvoch hodinách môžeme podávať.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: coolinarika