Po tomto vám porastú uhorky ako divé: Len 2 prísady za pár centov, voda a svoju úrodu nespoznáte!

Aby vám sadenice, ktoré na jar vysadíte, neprestali rásť, pripravte pre ne tento úžasný životabudič. Zastavenie rastu môže nastať z rôznych dôvodov. Jedným z nich môžu byť chladné noci. Ak je teplota vzduchu nižšia ako 12 stupňov, sadenice rastú oveľa pomalšie. Druhým dôvodom môže byť fakt, že rastlinky potrebujú stimulátor rastu, aby sa mohol lepšie vyvíjať ich koreňový systém. Ten si môžete pripraviť aj doma a vďaka tejto výžive budú rastlinky rásť rýchlosťou blesku.

Potrebujeme:

1/2 litra teplej (nie horúcej) vody

1 ČL sušeného droždia

1 ČL cukru

5 l vedro s vodou

10 l vedro s vodou

popol

Postup:

Do teplej vody nasypeme droždie a cukor. Všetko dôkladne zmiešame.

Necháme stáť na teplom mieste asi 2 hodiny. Po dvoch hodinách nalejeme kvások do 5 litrov čistej vody, ktorá by tiež mala byť mierne teplá. Dôkladne premiešame.

Posledný krok, ktorý je veľmi dôležitý, aby ste rastlinky nepoškodili je ten, že tento 5 litrový roztok ešte zriedite s 10 litrami vody. Predtým, ako sadenice polejete týmto roztokom je potrebné ich posypať popolom. Ten trochu zahrabte pod vrchnú vrstvu pôdy.

Takto pripravené sadenice môžete poliať.

Dôvod, prečo tento roztok tak fantasticky pôsobí na sadenice je ten, že kvasinky sú vlastne huba, ktorá vynikajúco reaguje s rôznymi makroorganizmami v pôde. Živiny sa dostanú priamo ku koreňom. Popol je dôležitý na doplnenie draslíka, ktorého je v pôde málo. Tento roztok stačí aplikovať raz. Je to stimulátor rastu a sami uvidíte, ako zázračne pôsobí.

Videonávod

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie