Najlepšie cvičenie, ktoré spáli tuk na bruchu a bokoch: Robte to raz za deň a budete mať driek ako za mlada!

Tréner vybral 7 kľúčových cvikov, ktoré cielia presne na tieto časti našej postavy a ako bonus spevňujú aj chrbticu. Výsledkom je štíhlejší pás a pevné brušné svaly bez nepekných faldíkov.  

Existujú cviky, ktoré cielia konkrétne na tie najproblematickejšie oblasti brucha – najmä tie na bokoch a spodku brucha. Práve tam sa totižto najviac ukladajú tukové zásoby a zbaviť sa ich nie je vôbec jednoduché. Tréner vybral 7 kľúčových cvikov, ktoré cielia presne na tieto časti našej postavy a ako bonus spevňujú aj chrbticu. Výsledkom je štíhlejší pás a pevné brušné svaly bez nepekných faldíkov.  

Cvik na všetky brušné svaly naraz (V-zdvíhanie)

10 Simple Moves to Get a Tiny Waist and a Flat Stomach

Ľahnite si, držte nohy rovno a ruky natiahnuté nad hlavu. Zdvihnite trup a nohy z podlahy a smerujte ku špičkám nôh. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte 10-12 krát. Ak je to príliš náročné, striedajte jednu nohu -jednu ruku a až neskôr pokračujte s oboma rukami a nohami naraz.

Šikmá doska

10 Simple Moves to Get a Tiny Waist and a Flat Stomach

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ľahnite si a ohnite kolená. Obe ruky posuňte smerom k ľavému stehnu a siahajte na koleno. Návrat späť do pôvodnej polohy.
Tento krok opakujte na druhej  strane. Opakujte 10-12 krát na každej strane.

Vysoká doska s bedrovým predĺžením

10 Simple Moves to Get a Tiny Waist and a Flat Stomach

Začnite ako s klasickou doskou, ale zaprite sa o zem dlaňami a špičkami nôh – ruky vystreté. Udržujte hornú časť tela v pokoji a pomaly zdvihnite ľavú nohu z podlahy. Podržte po dobu 5 nádychov a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte s pravou nohou.
Opakujte 10-12 krát na každej nohe.

Nožnice

10 Simple Moves to Get a Tiny Waist and a Flat Stomach

Ruky sú vedľa tela a ležíte v polohe na chrbte. Zdvihnite nohy asi 30 cm vysoko a prekrížte ich 10 krát, rovnako ako pohyb nožníc. Každá noha by mala byť 10 x  hore a dole. Vykonajte 3 cykly, opäť s prestávkou 60 sekúnd medzi cyklami. Nohy sa počas cvičenia nemôžu dotknúť zeme.

Ruský twist

Ľahnite si na zem a nohy pokrčte v kolenách. Najskôr robte cvik tak, že chodidlá budete mať položené na zemi.
Zdvihnite hornú časť tela tak, aby trup a podlaha vytvárali 45 stupňový uhol.
Chrbát držte vysretý, ruky spojte dlaňami a vystrite. Pomaly natáčajte trup na jeden a na druhý bok. Po týždni by ste mali byť schopní urobiť cvičenie so zdvihnutými chodidlami (viď obrázok).  Opakujte 15x 30 sekúnd oddych a opäť 15x.

Superman

Podobné, ako plávanie na suchu. Akurát naraz zodvihnete ruky aj nohy. Opakujte 15x.

Natáčanie

ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a nadvihnite hrudník. Striedavo sa natáčajte na ľavú a na pravú stranu pričom ruky a trup máte stále vystreté.Opakujeme 30x.

Bonus: Kobra

Ľahnite si tvárou k zemi. Najskôr cvičenie robte bez závažia, po týždni si vezmite aj malé činky alebo iné závažie. Opakujeme 30x presne tak, ako vidíte na videu.

zdroj: brightside