Neriešim drahé hnojivá z obchodu a trávnik mám ako z katalógu: Po zime ho len nakŕmte týmto a sledujte, ako je zo deň krajší!

Trávnik takto omladíte, nakopnete energiou,  zbavíte škodcov a dáte mu presne tú výživu, ktorú potrebuje. Používam to rok čo rok, odporúčam.

Po dlhej zime je čas oživiť trávnik. Keď ho na jar správne nakŕmite, bude krásny a smaragdovo-zelený celú sezónu. Ja nepoužívam nič iné, len túto domácu výživovú bombu. Trávnik takto omladíte, nakopnete energiou,  zbavíte škodcov a dáte mu presne tú výživu, ktorú potrebuje. Používam to rok čo rok, odporúčam.

Na výrobu výživového zázraku pre trávnik potrebujeme:

300 ml svetlého piva

1 (250 ml) plechovku obyčajnej coca-coly (alebo iného tmavého sladkého nápoja)

½ šálky amoniaku (7-10 % roztok)

½ šálky obyčajného mydla alebo jemného detského šampónu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

½ ústnej vody (pôsobí ako pesticíd, na značke samozrejme nezáleží)

40 litrov vody

Postup:

Všetko jednoducho zmiešame a nastriekame na trávnik 1 x za týždeň, kým nedosiahneme požadovaný výsledok. Ja som v marci postriekal len raz a v apríly 1x za dva týždne. V máji, ako silnie slniečko a zvyšujú sa teploty, dávam raz za týždeň.

Čo obsahujú jednodtlivé zložky:

Pivo: Plné živín, ktoré sú výživou pre trávu ale aj mikróby, ktoré podporujú rast a starajú sa o výživu trávy.

Coca-cola: Obsahuje množstvo sacharidov, ktoré chutia mikroorganizmom a pôsobia ako energetická bomba a vzpruha.

Mydlo alebo šampón: Látky sú lepšie absorbované a ľahšie sa spoja. Nikdy však nepridávajte antibakteriálne mydlo – čím obyčajnejšie tým lepšie. Antibakteriálne mydlo zabije prospešné mikroorganizmy v pôde. Navyše, zápach mydla neprospieva škodcom, ktoré si na tráve pochutnávajú.

Amoniak: Pozostáva z vodíka a dusíka (súčasť takmer všetkých hnojív z obchodu) – dusík je pritom z najpotrebnejších surovín pre rastliny a teda aj trávu.

Ústna voda: Môj zlepšovák – vedeli ste, že ústna voda je perfektná ako pesticíd, ktorý je účinný ale zároveň nepoškodí vaše rastliny?

Nezabudnite tiež na mulčovanie a počas leta najmä na zavlažovanie – vždy ráno alebo navečer doprajte trávičke dostatok vody. Nestačí ale len povrchové zavlaženie, nezabudnite, že voda sa musí dostať až ku koreňom.

Pivo

Pivo je jedinečnou zložkou v prípade, že sa pridáva do pôdy. Keďže pri pive dochádza k fermentácii, pridávajú sa do pôdy prospešné chemikálie, ktoré podporujú rast zdravých baktérií. Pivo rovnako distribuuje živiny do trávy. Nepokúšajte sa na trávnik používať iný alkoholický nápoj, okrem piva.

Detský jemný šampón

kľúčom k peknému a zdravému trávniku môže byť aj detský šampón. Ten pomáha tráve priľnúť k pôde a dostať sa tak k potrebným živinám. Uistite sa však či šampón nie je antibakteriálny. Ten by totiž zničil všetky potrebné baktérie pre trávnik.

Coca-cola

Obsahuje množstvo sacharidov, ktoré chutia mikroorganizmom a pôsobia ako energetická bomba a vzpruha.

Amoniak

Pozostáva z vodíka a dusíka – dusík je pritom z najpotrebnejších surovín pre rastliny a teda aj trávu.

Ústna voda

Môj zlepšovák – vedeli ste, že ústna voda je perfektná ako pesticíd, ktorý je účinný ale zároveň nepoškodí vaše rastliny

Nezabudnite tiež na mulčovanie a počas leta najmä na zavlažovanie – vždy ráno alebo navečer doprajte trávičke dostatok vody. Nestačí ale len povrchové zavlaženie, nezabudnite, že voda sa musí dostať až ku koreňom.