Dajte čerstvú žihľavu do každej jamy: Keď zistíte, čo to urobí s koreňmi rajčín, nebudete váhať ani sekundu!

Je zadarmo a keď budete sadiť do zeme priesady, už bude určite rozrastená všade naokolo. Na túto starú metódu sadenia sa takmer zabudlo, no je veľmi prospešná a dokáže rastlinkám ohromne pomôcť a to nielen pri zakoreňovaní, ale aj neskôr. Nemôžete nič stratiť a verte, že sa to oplatí!

Žihľava do každej jamy!

Žihľava má na priesady rajčín veľmi pozitívny vplyv. Dokáže chrániť korene pred výkyvmi teplôt a moja starká vždy hovorila, že rastlinu zo spodku vyhrieva – rajčiny nemajú radi studenú pôdu a tak sa už pri výsadbe vyhnete teplotnému šoku, ktorý spomalí rast. V skutočnosti tiež zabraňuje tomu, aby pri výkyvoch jarných teplôt došlo k poškodeniu. Rastlinka je silná a zdravá od prvého dňa.

Výživa tam, kde to potrebuje „silný koreň“ – žihľava predstavuje veľmi silné prírodné hnojivo. Bude skvalitňovať pôdu a dodávať živiny presne tam, kde to rastlinka potrebuje. Jej stopa v zemine vydrží celé týždne a rajčinka si tak bude postupne brať všetko dobré, čo potrebuje. Cez korene do celého tela.

Priťahuje včely – paradajky odchované na žihľave včeliam akosi viac voňavú. Môžu za to silice, ktoré sa dostavajú do koreňov. Keď budue rastlinka kvitnúť – máte o vzácne včely postarané, takéto rastliny im totižto voňavú viac.

Ušetríte na hnojive – žihľava vám spraví veľkú službu. Keď ju máte v zemi, je to ako keby ste vaším rastlinkám dali priamo do žíl to najlepšie bio hnojivo z prírody. Počas vegetačného obdobia ešte sem – tam zalejte výluhom zo žihľavy a nemusíte riešiť žiadnu chémiu a drahé postreky. Navyše, ide aj o výborný tip proti vošlám – výluh zo žihľavy ich spoľahlivo zlikviduje.

Ako na to?

Vyhĺbite jamu – dostatočne veľkú

Do jamy dáte čerstvo natrhanú žihľavu

Prikryjete trochou pôdy

Vložíte priesadu – ideálne sadíme bokom

Prikryjete pôdou a trochou kompostu.

Dnes najobľúbenejšie