Všetky prostriedky z obchodu môžete rovno odložiť: S týmto lacným zázrakom máte okná nielen perfektne čisté, ale aj po týždňoch vyzerajú ako práve umyté!

Perfektná rada pre každého, kto neznáša drhnutie okien!

Na našej ulici sa takmer neustále niečo búra a stavia. To znamená, že keď umyjete okná, stačí pár dní a máte na skle opäť poriadnu vrstvu prachu. Na jar je to zase peľ a takto sa to opakuje stále dookola. Tento nápad som našla na stránke jednej blogerky, mamičky, ktorá prišla s perfektným tipom na umývanie okien tak, aby nielen boli perfektne čisté, ale aj čisté dlho vydržali – nazýva to čistenie s wau efektom. Tak som skúsila – napokon, vyjde to len na pár drobných a všetko potrebné som mala doma. Takže okná som umyla ako bežne, akurát som namiesto bežného čističa na okná použila toto. Výsledok? Aj po troch týždňoch vyzerajú okná perfektne – ako práve umyté (a to hádam aj každý deň pršalo), neudržia sa na nich ani kvapky dažďa. Odporúčam! A namiesto drahých leštidiel si radšej kúpte niečo pekné pre seba :-).

Poznámka: toto používam aj na všetky zrkadlá a sklenené povrchy v byte!

Potrebujeme:

2 šálky prevarenej vody

½ šálky octu

½ šálky alkoholu (ja som použila metylalkohol)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 lyžičku kukuričného škrobu

Šťavu z ½ citróna

Postup:

Všetko len stačí zmiešať vo fľaške s rozprašovačom a nastriekať na špinavé okná. Ja som nechala chvíľu pôsobiť a zotrela stierkou – ale stačí aj obyčajnou handričkou. Potom som ešte zľahka preleštila starými silonkami (aj stará bavlnená plienka je skvelá ako leštidlo). A teraz si už len užívajte WAU efekt.

Rebeka M.