Najlepšia rada na tvrdú kožu na pätách: Zmenu pocítite za pár minút a pôsobí to aj proti otlakom a plesni!

Môj overený tip – čítala som všelijaké návody, ako na stvrdnutú kožu na pätách, tak pridávam aj svoj recept, ktorý mám overený. Päty jemnejšie, mäkšie a pôsobí aj na bolestivé otlaky a pleseň, ktorá je v lete veľmi rozšírená.

Môj overený tip – čítala som všelijaké návody, ako na stvrdnutú kožu na pätách, tak pridávam aj svoj recept, ktorý mám overený. Päty jemnejšie, mäkšie a pôsobí aj na bolestivé otlaky a pleseň, ktorá je v lete veľmi rozšírená.

Ako na to?

Pripravíme si vandlík, do ktorého nalejeme 1,5 litra horúcej vody (teplota by mala byť vždy taká, aby ste teplotu vydržali a nepopálili sa). Do vody pridáme 4 lyžice peroxidu vodíka (3%) a premiešame. Nohy namočíme do vody a necháme chvíľu v tomto kúpeli. Za pár minút budete mať pocit, ako po minimálne pol hodinovom kúpeli. Ak máte kožu veľmi stvrdnutú, nechajte vo vode o trochu dlhšie. Potom kožu jemne ošúchame pomocou pemzy a nakoniec  suché päty natrieme zmesou glycerínu zmiešaného s trochou octu. Procedúru opakujte raz za týždeň, päty budú krajšie, jemné a nebude sa vám tvoriť nenávidená koža. Zábal z glycerínu (stačí aj obyčajná Indulona) a octu používajte pokojne aj každý deň, pätám len prospeje.

Vierka H.

Ďalšie triky a tipy od vás

Starý trik na stvrdnutú kožu

Tento trik mi poradila moja starká, ktorá si vždy vedela poradiť a dobre nám radí vo všetkých oblastiach. V zime mám vždy suché päty a niekedy zvyknú popraskať a spôsobovať nepríjemnú bolesť. Rovnako je tom aj môj muž, ktorý navyše v práci celý deň chodí a tak je na tom ešte horšie. Nápad je to poriadne starý a možno ste o ňom počuli aj vy, alebo ho máte vyskúšaný. Dávam ho sem pre tých, ktorí ho nepoznajú a už bez úspechu vyskúšali všetko možné.

Ako na to?

...

Potrebujeme obyčajný šampón na vlasy – babička radila ten s obsahom harmančeka, ale ja to mám odskúšané aj s inými šampónmi a funguje to rovnako dobre. Takže, všetko, čo musíte urobiť je natrieť si pred spaním na nohy šampón – netreba to preháňať, stačí len tak, aby ste pokryli stvrdnuté miesta. Potom si dajte ponožky a choďte spať ako zvyčajne. Ráno bude koža jemná a môžete bez obáv obuť čižmy a vykročiť do dňa. Opakujte podľa potreby.

Božka G.

Lacný tip pre krásne nohy

Stačí opakovať pár dní a budete sami vidieť ako sa vaša koža zmení. Už sa nemusíte báť otvorených topánok a vaše nohy budú vo výbornej kondícií.

Potrebujeme:

  • 250 ml alpy
  • 10 ks aspirínu (kyseliny acetylsalicylovej)

Postup:

Ako na to?

Aspirín rozdrvíme na prášok a zalejeme ho požadovaným množstvom liehu. Zmes nalejeme do dobre uzatvárateľnej nádobky a dôkladne premiešame. Počas nasledujúcich 3 dní postup opakujte. Miešajte a pretrepávajte, aby sa obe zložky dobre spojili.

Ako používať?

Najideálnejším riešením je v prvom kroku päty zbaviť stvrdnutej kože pilníkom na päty. Potom na vatový tampón nalejte malé množstvo tinktúry, potrite ňou päty a omotajte potravinovou fóliou. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno nohy umyte a natrite krémom. Za 10 dní budete mať nohy ako bábätko. :-)

Filipa K.

Zázračná zmes na tvrdú kožku na nohách

Potrebujeme:

1 žĺtok

1 lyžičku citrónovej šťavy

1 lyžičku olivového oleja

Postup:

Masku naneste na hrubú pokožku nohy, prekryte fóliou a upevnite gázou alebo obväzom. Nechajte pôsobiť 20 – 30 minút, potom umyte teplou vodou a natrite trochou krému. Ja som mala zdrovna olivový olej po záruke, čo sa mi perfektne hodilo, tak som si po tejto kúre ešte trošku namočila do oleja vatové tampóny a priložila na hrubú pokožku, keď som pozerala televízor. Masku som robila 2x do týždňa a vždy potom aj túto olejovú kúru (tá už v pôvodnom recepte nie je). Tento postup mi pomohol a konečne mám problém s popraskanou a tvrdou pokožkou vyriešený. Odporúčam!

autor: Lenka Pazderová