Už to odkukali všetky susedy a muškáty majú z roka na rok krajšie: Najlepšia rada, ako prezimovať muškáty – celú zimu si ich ani nevšimnete!

Chcem sa podeliť o úplne najlepšiu metódu, ako prezimovať muškáty do krásy. Potrebujete len noviny a povrázok - to je všetko. Celú zimu si muškáty nemusíte ani len všimnúť. Za mňa ide jednoznačne o najlepšiu metódu. Robím to takto s muškátmi aj fuksiami. Už to takto robí celá naša ulica, všetky susedy si pochvaľujú.

Chcem sa podeliť o úplne najlepšiu metódu, ako prezimovať muškáty do krásy. Potrebujete len noviny a povrázok – to je všetko. Celú zimu si muškáty nemusíte ani len všimnúť. Za mňa ide jednoznačne o najlepšiu metódu. Robím to takto s muškátmi aj fuksiami. Už to takto robí celá naša ulica, všetky susedy si pochvaľujú.

Toto sa mi osvedčilo a radím to každému – najjednoduchšia metóda

Rastliny vyberieme z nádob a ľahko z koreňov otrasiem hlinu. Odstráňte kvety a záhradníckymi nožnicami zrežte stonky na rovnakú dĺžku asi 10 cm. Niekoľko listov na rastlinkách zvyknem ponechať.

Potom ich položím na noviny (môžeme niekoľko listov dohromady) a zabalíme ich. Balíček zviažeme špagátom, aby kvety nevypadli, a zavesíme ich do svetlej pivnice alebo inej chladnej miestnosti. Na jar rastliny vybalíme, ostriháme podľa rašiacich očiek a skrátime i korene. Pred vysadením namočím korene asi na 24 hodín do vody, aby natiahli vlhkosť. Potom vysadím do kvetináčov a prihnojím. To ej všetko, muškáty sú krásne a vždy sa rýchlo pozviechajú. Kvitnú mi až do konca októbra.

Evka Danková

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.