Najlepšia príloha zo zemiakov k akémukoľvek mäsovému jedlu: Takto pripravené zemiaky sú také chutné, že ich budete vyjedať aj samé!

Vyskúšajte novú prílohu zo zemiakov a pripravte ich podľa tohto receptu z youtube. Takto dochutené a opečené zemiačky sú hotovou delikatesou!

Vyskúšajte novú prílohu zo zemiakov a pripravte ich podľa tohto receptu z youtube. Takto dochutené a opečené zemiačky sú hotovou delikatesou!

Potrebujeme:

700 g zemiakov (vyberajte radšej menšie)

1 PL soli

1 cibuľu

3 PL masla

...

trochu oleja

1 strúčik cesnaku

soľ, oregano, prípadne iné koreniny podľa chuti

koriandrovú vňať

voliteľné: čili paprička

Postup:

Zemiaky vložíme do studenej vody a nasypeme k nim soľ. Privedieme do varu, potom znížime teplotu a prikryjeme pokrievkou. Povaríme asi 15 minút.

Ak máme zemiaky rôznej veľkosti, tie väčšie necháme povariť asi o 3 – 5 minút dlhšie. Potom vyskúšame, či sú mäkké a odstavíme.

Uvarené zemiaky scedíme a prekrojíme na polovicu.

Cibuľu si ošúpeme a nastrúhame na strúhadle. Zmiešame s prelisovaným cesnakom. Ak máte radi pikantné jedlá, môžete pridať jednu nadrobno nakrájanú čili papričku.

Pripravíme si tiež soľ, koreniny podľa chuti a nasekanú koriandrovú vňať. Na panvicu nalejeme trochu oleja, pridáme 2 lyžice masla a necháme rozohriať.

Potom pridáme zemiaky, dochutíme a za občasného miešania opekáme.

Zemiaky odsunieme na okraje panvice, nalejeme ešte trocha oleja, pridáme ešte 1 lyžicu masla a v strede opečieme cibuľu s cesnakom (a papričkami).

Premiešame a opekáme ďalších 5 – 7 minút.

Nakoniec pridáme nakrájanú vňať a opekáme ešte pár minút. Hotovo, môžeme podávať.

Prajeme dobrú chuť!

Celý postup nájdete na youtube.