Záhradkári, toto je najlepšia pomôcka pri pestovaní uhoriek: Žiadna chémia na záhrade a dvojnásobná úroda – čaká vás najlepšia sezóna!

Prišla jar, je čas na postupnú prípravu na nasledujúcu sezónu. Možno už teraz niektorí z vás zasiali priesady a trpezlivo čakajú, kedy z pôdy vykuknú prvé priesady. Ak chcete tento rok silné, zdravé plody a najmä bohatú úrodu bez chémie, toto si určite prečítajte. najmä v prípade, že sa chystáte tento rok pestovať uhorky.

Dnes budeme hovoriť najmä uhorkách a ako ich chrániť pred všetkými druhmi škodcov a chorôb. Sme pre zdravý životný štýl a zdravé jedlo, takže nebudeme ponúkať chemické prípravky na ošetrenie uhoriek. Zdravie je predsa to najdrahšie, čo my a naša rodina má.

Pestujeme uhorky bez chémie

Po presadení do záhrady, ešte skôr, ako sa na rastlinkách začnú objavovať kvety, ošetrite ich týmto roztokom a máte istotu, že nechytia pleseň, budú silné a zdravé. Záhradkári odporúčajú toto ošetrenie každých 14 dní. Vo vedre s vodou nádobe rozpustite  20 gramov jadrového mydla, 1 liter mlieka a 30 kvapiek jódu. Nastriekajte na rastlinky. Prevencia je vždy lepšia ako liečba.

ošetrenie uhoriek

© DepositPhotos

Stáva sa, že uhorky sa už začínajú objavovať a hoci sú na podľad zelené a zdravé, vrcholy začínajú žltnúť. Existuje jednoduchá pomoc. Namočte 300 gramov chleba do vedra s vodou, pridajte kvapku jódu a túto zmes použite ako hnojivo pre rastliny. Túto liečbu môžete vykonať každé dva týždne.

ošetrenie uhorky séra

© DepositPhotos

Tí, ktorí žijú na dedine, chovajú kravy alebo majú možnosť získať prírodné mliečne výrobky, určite ocenia výborné hnojivo zeleniny zo srvátky. Vo veľkom vedre s vodou zrieďte 2 litre srvátky a 150 gramov cukru. Po tomto hnojive uhorky produkujú viac plodov.

ošetrenie mliečnych uhoriek

© DepositPhotos

Výbornou pomocou pre uhorky sú obyčajné cibuľové šupky. Je to lacné, účinné a ľahko sa to používa. Jeden kilogram šupiek varte v 5 litroch vody. Nechajte to na noc odstáť. Potom zrieďte vodou v pomere 1: 4. Odporúča sa nielen rozprašovanie roztoku, ale aj zalievanie rastlín uhoriek.

ošetrenie jódu uhorky

© DepositPhotos

Ak sa na rastline začínajú chradnúť a blednúť priamo na rastline, upravte ich so syrovátkovým hnojivom bez cukru v pomere 1: 5.

spracovanie uhoriek bez chémie

© DepositPhotos

Obrábanie uhoriek je dôležité. Ale nezabudnite na dobré zavlažovanie. Najmä ak žijete v príliš teplom podnebí alebo tam už dlhú dobu nedochádza k prírodným zrážkam. Keď uhorky iba rastú a začínajú produkovať kvety a neskôr prvé plody, voda je potrebná každý druhý deň. Neskôr môžete vlažiť každé tri dni.

liečba chorôb uhorky

© DepositPhotos

Naša rada

Keď sú uhorky, pozrime sa aj na paradajky – máme pre vás perfektnú domácu výživu, ktorá spôsobí, že budete mať vyššie výnosy a zdravšie plody.

Stačí, ak rastliny postriekate jednoduchým roztokom 100 gramov čerstvého droždia zriedeného v 10 litroch vody.

liečba chorôb uhorky

© DepositPhotos

Ak chcete bojovať aj proti škodcom paradajok, existuje jednoduchý recept. Zmiešajte pol kilogramu kuracieho hnoja, pol kilogramu dreveného popola a 5 lyžice cukru. Táto zmes sa rozpustí vo vode s kvasnicami. ošetrite rastliny raz týždenne týmto roztokom (rastliny, ktoré ešte nemajú plody).

Dnes najobľúbenejšie