Doprajte jahodám na jeseň túto výživu: Je to to najlepšie, čo im môžete dať a budúcu sezónu vám to vrátia v podobe bohatej úrody!

2129

Jeseň je považovaná za jedno z najdôležitejších období na hnojenie jahôd. Práve v tomto čase sa rastliny pripravujú na zimu a ich kŕmenie v tejto fáze má obrovský význam. To, čo im teraz dáte ovplyvní budúcoročnú úrodu a preto sú tieto rady od jemchyjinka.ru na nezaplatenie. Po lete jahody slabnú, pretože dali všetku svoju silu do plodenia a ochrany proti škodcom, čo ich oslabilo a potrebujú dávku živín.

Držte sa tohto základného pravidla, že na jeseň by malo byť hnojivo pre jahody vyvážené. V prvej dávke zvoľte hnojivo organického pôvodu. Je to v absolútnom súlade s prírodou, takéto hnojivo umožňuje dobrý priechod vzduchu a zadržiavanie vlhkosti. Jahodové kríky dokonale absorbujú organickú hmotu, čo neskôr prispieva k lepšiemu plodeniu. 

Aké organické hnojivá sú vhodné na jesenné kŕmenie?

1. Listový humus

Ak máte v blízkosti listnatý les, využite to, pretože listový humus je vynikajúcou výživnou zmesou pre jahody. Jednoducho ho umiestnite okolo každého kríka.

2. Kompost

Kvalitný kompost jahody milujú.

3. Drevný popol

Toto hnojivo je vhodné nielen na leto, ale aj na jeseň. Na 1 meter štvorcový nie je potrebné viac ako 140 – 150 g popola. Optimálne množstvo je 100 – 120 g na 1 meter štvorcový. Stačí len popolom posypať pôdu okolo kríkov.

4. Zelené hnojenie

Využite pokosenú trávu. Naukladajte ju do jemne odhrnutej zeme, zahrabte a pred zimou tráva zhnije, vďaka čomu jahody dostanú potrebné živiny.

5. Minerálne hnojivá

Ak uprednostňujete hnojenie minerálnymi hnojivami, rozpustite 10 g superfosfátu v 10 litrovom vedre s vodou a týmto roztokom zalejte jahodové kríky tak, aby sa hnojivo nedostalo na listy.

Frekvencia hnojenia

Stačí, ak jahodové kríky pohnojíte na jeseň 2-krátzačiatkom septembra a v polovici alebo na konci októbra. Prvé hnojivo by malo byť organické a druhé minerálne. Takto dostanú naozaj všetko, čo potrebujú k tomu, aby vás budúcu sezónu potešili opäť bohatou úrodou.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Témy:


Pridajte svoj komentár