Najlepšia domáca metóda na odstránenie zubného kameňa: Naučil ma to zubár!

Zuby sú našou hlavnou vizitkou a preto chceme, aby vyzerali čo najlepšie. Aj keď nemáte financie na nákladné estetické dentálne zákroky , môžete mať úsmev o niečo žiarivejší a hlavne bez zubného kameňa. Sladkosti, káva, fajčenie – to všetko denne prispieva k usadzovaniu zubného kameňa na povrchu zubov. V miestach, kam sa ťažko dostanete zubnou kefkou sa usádza stále odolnejšia vrstva zubného plaku, ktorého výsledok je ťažko odstrániteľný zubný kameň. Ak nie je situácia kritická, táto metóda môže pomôcť . Najdôležitejšie je, že ju poradil priamo zubný lekár!

Všetko, čo potrebujete, je:

 • 1 lyžica sódy na pečenie
 • 1 lyžička soli
 • 1/2 šálky peroxidu vodíka (1-3%), zakúpite v lekárni
 • 1 šálka studenej vody
 • medzizubná kefka, prípadne špáradlo
 • zubná kefka
Najlepšia domáca metóda na odstránenie zubov zubov. Zubár to vynašiel

Potrebujeme:

 1. Zmiešajte soľ a sódu na pečenie v jednej nádobe.
 2. Štetiny kefky opláchnite teplou tečúcou vodou a potom ich ponorte do už vytvorenej zmesi.
 3. Umyte zuby (sústreďte sa najmä na miesta s usadeným kameňom, nedrhnite zbytočne iné časti skloviny – zmes je abrazívna a preto ju zbytočne netreba dávať na čistú sklovinu) a potom vypľujte zvyšky z úst.
 4. Teraz je čas vypláchnuť ústa. Na tento účel zmiešajte 1/2 šálky peroxidu vodíka s 1/2 pohárom teplej vody a vyplachujte ústa touto zmesou asi jednu minútu.
 5. Aby ste odstránili čo najviac zubného kameňa, použite medzizubnú kefku alebo špáradlá na odstránenie prebytku z ťažko dostupných oblastí a nakoniec opláchnite ústa studenou vodou.

Túto metódu používajte jeden, maximálne dvakrát týždenne, kým nevidíte zlepšenie. Nezabudnite však, že toto nie je nahráda klasickej zubnej hygieny.