Najlepšia detoxikačná kúra pre vašu pečeň: Čistá sila prírody, ktorá prospeje aj vášmu celkovému zdraviu!

Ak sa vám zdá, že by si vaša pečeň zaslúžila detox, vyskúšajte túto jednoduchú prírodnú kúru zo stránky coruja-prof, ktorú si pripravíte za pár eur. Pečeň je veľmi dôležitý orgán, pretože je zodpovedná za čistenie organizmu. Preto je nevyhnutné, starať sa o to, aby bola v poriadku a plnila svoju funkciu čo najlepšie.

Zdravie pečene závisí predovšetkým od životného štýlu. Existuje niekoľko príčin, ktoré spôsobujú poškodenie pečene a tým pádom celkové zhoršenie zdravotného stavu. Nadmerné pitie alkoholu, či častá konzumácia ťažkých mastných jedál spôsobuje, že pečeň dostáva zabrať. Existujú dva prírodné recepty, ktoré ju dokážu zregenerovať…

Recept č. 1

Potrebujeme:

2 citróny

1 stredne veľkú červenú repu

1 pohár vody

Postup:

Cviklu nakrájajte na menšie kúsky, preložte do mixéra a zalejte pohárom vody. Rozmixujte dohladka a potom preceďte cez sitko. Odšťavte dva citróny a šťavu pridajte k cviklovej šťave. Nikdy nepridávajte cukor. Pite 3-krát denne po dobu jedného týždňa a konzumujte vždy čerstvú šťavu.

...

Recept č. 2

Potrebujeme:

2 citróny

2 šálky jablkového džúsu (musí ísť o 100% jablkový džús)

2 šálky petržlenovej vňate

1/2 PL olivového oleja

1/2 strúčiku cesnaku

1/2 PL mletého zázvoru

1 šálku bylinkového čaju (feniklového, zeleného alebo púpavového)

Postup:

Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri a mixujte niekoľko minút. Pite 5 dní po sebe nasledujúcich dní. Tento nápoj by ste mali piť aspoň 2 hodiny pred konzumáciou akéhokoľvek jedla. 

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay