Zabudnite, ako vyzerali kohútiky a umývadlo: Najlepší trik proti zaschnutým kvapkám a vodnému kameňu – už tretí deň a stále sa lesknú ako zrkadlo!

Nemám rád špinavé kohútiky a mám pocit, že čím častie ich umývam, tým skôr sú opäť pokryté zaschnutými kvapkami a vodným kameňom. Odkedy máme deti a voda u nás tečie takmer nonstop, mám niekedy pocit, že sa ich ani neoplatí leštiť. Našťastie, mám perfektný recept pre každého, kto má tento problém, má tvrdú vodu rovnako, ako my a nechce neustále leštiť  kohútiky v kuchyni a kúpeľni. Funguje aj ako prevencia, lesk sa vám takto zakonzervuje na dlhšiu dobu a kvapky sa na povrchu kohútika neudržia. Leštím takto aj umývadlo v kuchyni.

Potrebujeme:

Kvapku detského oleja (ak nemáte, použite olivový olej, ale detský je najsamlepší :-))

Papierovú utierku

Voskovaný papier na pečenie

Postup:

Kvapnite trochu oleja na utierku a naneste na povrch batérie. Keď pokryjete celú plochu, jednoducho nájdite na utierke suchú časť a tou povrch prebehnite – neostane mastný, ale nádherne lesklý. A teraz posledná vec, aby ste si takýto lesk poistili. Prebehnite povrch batérie voskovaným papierom na pečenie. Ten vytvorí na povrchu neviditeľnú vrstvu, s ktorou sa vodný kameň a kvapky vody na batérií neudržia a jednoducho stečú do umývadla. Jednoduché a veľmi efektívne, ja milujem takéto riešenia.

Fotopostup:

...

Ak sa potrebujete najskôr zbaviť vodného kameňa – toto je perfektný trik!

Namočte papierové obrúsky do octu, priložte na miesta, ktoré treba vyčistiť a nechajte pôsobiť. Potom dajte dole, pretrite a môžete ísť na postup uvedený vyššie!