Trvá to len 4 minúty: Najlepší trik, ako uchovať rozkvitnuté hortenzie celé mesiace, potrebujete len servítku!

Nečakajte, kým zvädnú. Martinka sa podelila so skvelým zlepšovákom, ako vysušiť hortenzie expresne rýchlo, v obyčajnej mikrovlnke.

Ako na to?

Kvietok hortenzie dáme na servítke na 4-10 minút do mikrovlnky na strednú teplotu cca 350-500 wattov. Hortenzia si zachová peknú farbu. Takto môžeme po malých dávkach sušiť bylinky. Táto metóda je výhodná pre listy a bylinky. Ak je moc vysoká teplota kvietok zhorí, treba dať na nižšiu teplotu.

zdroj: mimibazar/Martina. M

Kvietok hortenzie dáme na servítke do mikrovlnej rúry asi na 4 min a potom ak sa ešte nevysuší po pol minútky pridávame aj listy. Zachovajú si peknú farbu – perfektné na dekorácie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Sušenie hortenzie v mikrovlnej rúre

zdroj: mimibazar/Martina. M

Ďalšie možnosti, ako sušiť kvety hortenzie:

Na vzduchu

Kvietky stačí dať do zväzku, zavesiť hlavou nadol a nechať na dobre vetranom mieste. Takto sušíme hortenzie zbavené lístkov, tie totižto obsahujú najviac vody. Ak chcete získať krásny efekt, pred sušením skúste kvietky postriekať  lakom na vlasy. Takéto sušenie trvá asi 2 týždne.

Vo váze

Do vázy dáme na dno vodu (len do výšky max 3 cm). Kvety schnú síce pomalšie, ale ich krása sa neznehodnotí.

Vosk

V starom hrnci rozpustite zvyšky bielych klasických sviečok. Kvety pomaly ponárajte do roztopeného vosku a potom do studenej vody. Touto metódou si lupienky zachovajú vzhľad a kvety sa stanú odolnejšími.