Najlepší priatelia si vybudovali vlastné malé mestečko. Chcú spoločne zostarnúť

Keď sme boli deti, hovorievali sme svojim najlepším priateľom, že keď raz vyrastieme, určite si ostaneme nablízku. Detské sny však často zamrznú v akomsi zvláštnom časopriestore a svet dospelých je celkom iný ako naše predstavy. Dávnych priateľov z detstva vidíme len zriedka a občas si len povzdychneme nad tým, ako nám to život nakoniec zariadil.

Rovnako na tom boli aj tieto 4 páry najlepších priateľov z Texasu. Mnohé životné okolnosti spôsobovali, že sa nestretávali tak často, ako by chceli. Priateľstvo tejto skupinky trvalo už dlhých 20 rokov, keď prišiel bláznivý návrh jedného z nich, ktorý im od základu zmenil život: „Dajme dokopy nejaké peniaze a postavme si vlastné malé mestečko!“

Rozhodli sa pre život vo vzájomnej blízkosti jedného k druhému a v obklopení prírodou, ktorú každý z nich veľmi miloval. Priatelia odišli z rušného mesta Austin do prírodnej lokality  s výhľadom na rieku Llano. V mestečku sa nachádzajú 4 malé domčeky navrhnuté architektom Mattom Garciom, pričom každý z nich stál približne 40 000 dolárov. Kedže sa mini-mestečko nachádza v suchej krajine, každý z domov je navrhnutý tak, aby bol schopný zužitkovať maximum dažďovej vody, ktorá sa ukladá v sudoch s objemom až 5000 galónov.

Osem priateľov si tak vytvorilo svoj vlastný sebestačný svet, v ktorom môžu tráviť so svojimi najlepšími priateľmi toľko času, koľko len chcú. Skupina plánuje v mestečku nazvanom „Llano Exit Strategy“ spoločne zostarnúť.

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-6

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-15

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-16

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-11

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-18

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-12

 

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-2

four-couples-live-together-town-sustainable-homes-texas-llano-exit-strategy-matt-garcia-5

zdroj: viralthread

 

 

Picture of Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie