Najlepší domáci čistič kože, ktorý nestojí takmer nič!

Výroba tohoto domáce prostriedku nestojí takmer nič, jeho výsledky sú však na nezaplatenie. Pokojne tromfne aj drahé čističe z obchodu. Na rozdiel od nich je však tento zázrak 100% prírodný.

Kožené veci ako aj nábytok, patria k tým najkvalitnejším. Tieto povrchy však vyžadujú pravidelnú starostlivosť a dôslednú údržbu, inak sa koža môže rýchlo znehodnotiť, popraskať, zmeniť farbu alebo stratiť pružnosť.

Na starostlivosť o kožený nábytok nepotrebujete drahé prostriedky. Perfektne vám poslúži tento domáci čistiaci a ošetrujúci prostriedok, ktorý vyrobíte doslova za pár centov.

Potrebujeme:

¼ šálky octu

¼ šálky olivového oleja

Papierové utierky

5-10 kvapiek citrónového alebo pomarančového esenciálneho oleja.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

V miske zmiešame tekuté prísady – ocot s olejom sa nespoja celkom, keďže majú rozdielnu hustotu. Pridáme aj esenciálny olej.

Kožený nábytok povysávajte a následne pretrite vlhkou handričkou.

Papierovú utierku namočte do roztoku a najskôr ho otestujte na malej časti nábytku. Obrúskom namočenom v prostriedku jemne pretierajte povrch krúživými pohybmi  a následne nechajte vyschnúť – cca 15-20 minút. Ak nedošlo k zmene farby, môžete pokojne pokračovať a jemne – krúživými pohybmi prechádzať po celej ploche nábytku.

5ebd2e1ec906cf90_P1150395.preview

Nakoniec nábytok pretrite suchou utierkou, aby ste odstránili zvyšky oleja. Nechajte uschnúť a môžete sa kochať výsledkom – nábytkom, ktorý vyzerá opäť ako nový!

zdroj: popsugar