Slovák poradil najlepší cvik pre uvoľnenie krčnej chrbitice: Robím to denne a zimizla aj bolesť hlavy a ramien!

Ak vás bolí denne krčná chrbtica, určite hľadáte dostupné riešenia. Mnohým ľuďom však zaberajú dočasne a ak sa ani po masáži či tabletkách necítite vo svojej koži, máme pre vás jednoduché riešenie, našli sme ho na stránke  Zdravé cvičenie.

Bolesti krčnej chrbtice vznikajú najmä v dôsledku stuhnutých svalov na šiji a krku. Krčná chrbtica je prakticky neustále namáhaná a stuhnuté svalstvo vám môže brániť aj v základnom pohybe. Aby bolesť neprešla do chronického stavu, je potrebné riešiť tieto ťažkosti čo najskôr.

Jednou z príčin, ktoré spôsobujú stuhnutie svalov, môže byť nedostatok pohybu a športových aktivít a taktiež nesprávne držanie tela. Pre úľavu od bolesti je ideálnym správne cvičenie. Súbor jednoduchých pohybov, ktorý vám pomôže cítiť sa lepšie. V prípade, že bolesti pretrvávajú, je vhodné vyhľadať odborníka.

Bolesť po dlhom sedí, ceste autom alebo spánku?

Mali by ste vedieť, že bolesti chrbtice pozná až 80% populácie a tento stav veľmi významne súvisí aj so , ktorý praktizujeme. Sedenie pri počítači, pozeranie do mobili či dlhé cesty autom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

To všetko prispeiva k tejto nelichotivej štatistike. Našťastie existuje jednoduché riešenie a tým je jednoduché cvičenie.

Toto cvičenie dokáže zázraky

Tento pohyb – alebo jednoduché cvičenie dokáže natiahnuť svaly krčnej chrbtice tak, že rýchlo doxhádza k uvoľneniu napätia a zmierneniu bolesti.

Cvičenie pomohlo už mnohým ľuďom.

Základná zásada cvičenia

Hlavnou a najdôležitejšou zásadou je východiskový postoj tela. Stojte, alebo seďte vzpriamene tak, aby ste sa snažili držať „uši čo najďalej od vašich ramien“.

Krk sa snažte čo najviac vytiahnuť, hlavu ťahajte smerom nahor a plecia nadol.

Video návod v slovenčine

 

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay