Tento cvik nás učili na základne škole, ale takéto zázraky robí až po 50-tke: Zbohom vŕzgajúce kosti, boľavý chrbát a ovisnuté bruche!

Aj vás bolí chrbtica? Na vine môže byť nedostatok aktivity, zlé držanie tela, ale aj nadmerná aktivita. Ak máte po vstavaní z postele pocit, že sa neviete rozhýbať, alebo vás kosti bolia pri každej zmene počasia, spomeňte si naň. Cvik, ktorý sme cvičili už dávno na základnej škole v rámci rozcvičiek na telesnej výchove. Málokto by si vtedy pomyslel, aký ohromne užitočný pre nás bude až po 50-tke. Tento cvik je pre chrbticu a pohybový systém hotovým zázrakom.

Jeden z mála cvikov, ktorý pomáha celej chrbtici a zároveň aj spevňuje brucho!

Mačací chrbát je je úplne jednoduchý a pritom unikátny cvik. Zvládne ho každý a vynikajúco naťahuje a uvoľňuje všetky svaly chrbtice po celej jej dĺžke.

  • uvoľňuje a spevňuje kritické svaly chrbtice
  • prevencia bolestí chrbtice po celej dĺžke
  • najlepší cvik po prebudení – rozhýbete celý pohybový systém
  • rovnomerne pôsobí na svaly tak, že nespôsobuje nadmernú záťaž ako oní cviky – pohyby sú prirodzene rozložené
  • výborná pomoc pri bolestivých zacviknutiach miechových nervov
  • perfektné pre mamičky, ktoré nosia svoje deti
  • cvičenie spevňuje kritické oblasti brušných svalov, najmä spodok bruška
  • každodenné cvičenie tohoto cvičenia je preukázateľne zodpovedné za ústup bolestí chrbtice a horného pohybového aparátu

Keď ho začnete cvičiť, treba sa to naučiť správne. Dokázať správne zacvičiť obyčajný mačací chrbát je tiež umenie – takmer ako bravúrne zahraná klavírna skladba. Ak ho robíte nesprávne, nemá účinok. Cvičíte, cvičíte a ono to nepomáha.

Ako na to?

Zaujmeme polohu vzpor kľačmo. Stehná a paže smerujú kolmo na zem. Pri mačacom chrbáte je dôležité správne dýchanie. S výdychom vyhrbíme chrbát čo najvyššie a vtiahneme brucho. S nádychom sa prehneme opačne a hlavu zakloníme čo najvyššie. Ruky aj nohy zostávajú počas cvičenia nehybné.

Najčastejšie chyby:

– namiesto prehýbania chrbtice sa pohybuje len hlava

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– pohyb prebieha rýchlejšie ako dýchanie

– dýchame plytko a rýchlo

Ak sa týmto chybám vyhnete. Okrem blahodárneho účinku na chrbtové svaly pocítite aj úžasný realaxačný efekt, ktorý tento jednoduchý cvik má. Vyskúšajte to hneď teraz!