Najkrajšie izbové rastliny, ktoré by nemali chýbať v domácnosti žiadnej ženy: Vyberte si niektorú z tejto očarujúcej pätice!

Portál retete-usoare zostavil rebríček TOP 5 najkrajších izbových rastlín, ktoré rozžiaria domácnosť každej ženy! Ak ešte žiadnu z nich nemáte, je čas napraviť to. Izbové rastliny sú totiž krásnym doplnkom, ktorý zútulni interiér a tie aromatické mu dokonca dodajú aj príjemnú vôňu. Stačí si len vybrať tú správnu…

Bromélia

Bromélia je pomerne nenáročná rastlina a preto je vhodná aj pre začínajúce pestovateľky. Vyberte jej miesto s dostatkom svetla, nie však s priamym slnečným žiarením a bude vás tešiť svojimi prekrásnymi kvetmi, ktoré kvitnú aj niekoľko týždňov. Broméliu okrem kvetov spoznáte aj podľa toho, že jej listy vyrastajú zo stredu. Doprajte jej pravidelnú zálievku do stredu rastliny, pretože práve odtiaľ listy postupne vstrebávajú vlhkosť. Vyberať si môžete z niekoľkých druhov a medzi najznámejšie izbové druhy patrí napríklad Guzmánia, Echmea, Tilandsia a iné.

Čínska ruža

Čínska ruža je vlastne druh ibišteka a je po celom svete známy ako symbol krásy. Jej rodným mestom je India, kde je zvykom do koruny nevesty pridávať pár kvetov. Podľa feng shui sú čínske ruže pri správnom umiestnení schopné oživiť vášeň a ich krásne kvety potešia všetky romantické duše.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Lopatkovec

Lopatkovec je jednou z najrafinovanejších rastlín, ktoré môžete v dome mať. Je nielen krásny, ale zároveň čistí vzduch a zvyšuje jeho hladinu vlhkosti. Okrem toho predstavuje pre ženu šťastie a krásu.

Antúria

Antúria má výrazné červené, oranžové alebo zlaté kvety, ktoré majú očarujúcu arómu a voskový vzhľad. Jej krása dokáže zdvihnúť náladu a pomáha predchádzať depresii. Čo je však ešte dôležitejšie, jej prítomnosť v miestnosti znižuje množstvo škodlivých baktérií. Považuje sa za prospešnú rastlinu pre zdravie, pretože jej listy filtrujú vzduch.

Orchidea

Medzi kráľovné izbových rastlín patrí bezpochyby aj orchidea, ktorá je síce náročnejšia na starostlivosť, ale za ňu sa vám bohato odvďačí svojimi prekrásnymi kvetmi. Netreba zabúdať na to, že na rozdiel od iných izbových rastlín, potrebuje orchidea priesvitný kvetináč, pretože vďaka nemu môže fotosyntéza prebiehať aj v koreňoch rastliny, čo zabezpečí jej krásu a vitalitu. Orchidea tiež potrebuje špecifickú zálievku, najlepšie namáčaním a citlivá je aj na umiestnenie, ktoré by malo byť ideálne orientované na východ alebo západ s dostatkom svetla, ale nie s priamym slnečným žiarením. 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay