Najjednoduchšia pasca na komáre do izby aj von: 5 minút a neriešim bzučanie ani štípance – všetky komáre sú tam!

Vždy je to rovnaké - tešíte na posedenie vonku a o pár minút vám už bzučia okolo uší. Alebo sa chcete dobre vyspať a nepríjemný bzukot a poštípané miesta vám jednoducho nedajú spať. Keď nepomáhajú ani sieťky na oknách a nechcete siahať po chemických repelentoch, tento nápad sa vám môže hodiť. Ide o jednoduchú a lacnú pascu, ktorú viete rýchlo vyrobiť a od komárov vám pomôže na celé dni. Najúčinnejšia je pasca je v interiéri, ale môžete ju používať aj vonku, napríklad na terase. jej účinnosť bude ale nižšia. 

Vždy je to rovnaké – tešíte na posedenie vonku a o pár minút vám už bzučia okolo uší. Alebo sa chcete dobre vyspať a nepríjemný bzukot a poštípané miesta vám jednoducho nedajú spať. Keď nepomáhajú ani sieťky na oknách a nechcete siahať po chemických repelentoch, tento nápad sa vám môže hodiť. Ide o jednoduchú a lacnú pascu, ktorú viete rýchlo vyrobiť a od komárov vám pomôže na celé dni. Najúčinnejšia je pasca je v interiéri, ale môžete ju používať aj vonku, napríklad na terase. jej účinnosť bude ale nižšia. Táto pasca pomáha aj proti osám.

Efektívna pasca do ktorej sa budú ponáhľať

pasca proti komárom

Budete potrebovať

  • 1,5 l plastová fľaša
  • 1 šálka teplej vody
  • 2 polievkové lyžice cukru krupica (skôr sa rozpustí)
  • 1 lyžička sušené droždie
  • kúsok tmavej látky, novín alebo fólie

Odrežte vrch fľaše asi v jednej tretine dĺžky.

pasca na hmyz

Nalejte na dno fľaše vodu, nie teplejšiu ako 30 stupňov. Pridajte cukor, dobre premiešajte. Potom nasypte kvasnice a znova premiešajte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

do-it-yourself pasca proti komárom

Umiestnite odrezané hrdlo dovnútra fľaše. V prípade, že táto „konštrukcia“ nedrží, neváhajte ju prilepiť. Vďaka tomuto riešeniu sa oxid uhličitý sa uvoľní len cez hrdlo fľaše a hmyz, ktorý je vo vašom okolí sa bude ponáhľať do tejto pasce.

lapač fliaš pre komáre

Teraz musíte fľašu zabaliť handričkou alebo novinami a upevniť okolo okrajov.

plastová fľaša komára pasca

Dajte pasce do tmavých rohoch miestnosti, kde nie je žiaden prievan. Môže použiť aj vonku, ale účinok bude slabší.

Komáre ochotne lietajú za vôňou kvasenia, okrem toho sú priťahované nedostatkom svetla vo vnútri. Keď sa snažia dostať von z pasce, pohybujú sa hore, ale kvôli úzkemu otvoru a lepkavým stenám skôr alebo neskôr padnú do vody, kde uhynú.

Princíp návnady pre komáre

Princíp komára návnada

Lapač funguje, kým prebieha proces kvasenia a produkuje sa oxid uhličitý. Potom je potrebné pascu vymeniť (asi po 5-7 dňoch).

Ako funguje komár pasce

Pasca môže byť prispôsobená aj pre iný hmyz – ovocné mušky, osy, sršne alebo muchy . K tomu účelu sa do fľaše naleje pohár teplej vody a kúsky ovocia, medu alebo džemu. Top takáto pasca vydrží až do 2 týždňov. Nezabudnite, že návnada sa nesmie celkom potopiť do tekutiny.

zdroj: sovkusom