Najjednoduchší spôsob, ako vybieliť škáry medzi dlaždicami

Špáry medzi dlaždicami sa rýchlo zanesú povlakom nečistôt a stratia svoju pôvodnú farbu. Ako ich opäť vybieliť a udržať dlhodobo hygienicky čisté?

Udržiavanie škáry medzi dlaždicami v kúpeľni alebo kuchyni môže byť poriadne náročné. Zlá dostupnosť a kombinácia vlhkosti, zárodkov plesní a prachu, sa na vzhľade predtým bielych miest poriadne podpíše. Ak chcete, aby boli škáry  opäť biele a hygienicky čisté, prinášame vám dva jednoduché spôsoby:

Metóda č. 1

Potrebujeme:

½ šálky jedlej sódy

1/3 šálky kyseliny citrónovej

7 šálok vody

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešame, aplikujeme na znečistené škáry a necháme chvíľu pôsobiť. Potom vydrhneme starou zubnou kefkou .

Metóda č. 2

Potrebujeme:

¼ šálky bielidla

¾ šálky jedlej sódy

Postup:

1358393955Grout Cleaner

Z ingrediencií vypracujeme hmotu konzistencie pasty, ktorú nanesieme na problematické miesta a necháme pôsobiť niekoľko minút (5-10). Pri čistení používame starú zubnú kefku a zotrieme vlhkou handrou.

Metóda č. 3

Potrebujeme:

Biely ocot

Jedlú sódu

Postup:

Z oboch surovín vytvoríme abrazívnu pastu, ktorú rovnako, ako v predošlom prípade nanesieme na do škár a vyčistíme zubnou kefkou. Pre veľmi znečistené škáry s tmavými škvrnami, necháme zmes pôsobiť niekoľko minút. Potom zotrieme handrou.

Ako udržať škáry dlhodobo biele a hygienicky čisté?

Aby vaše úsilie pri čistení škár nevyšlo rýchlo nazmar a škáry sa opäť nezaniesli povlakom nečistôt, použite jednoduchý trik. Stačí, ak doma nájdete obyčajnú bielu parafínovú sviečku. Celý postup tohoto skvelé a rýchleho riešenia, nájdete TU.

Dnes najobľúbenejšie