Najjednoduchší spôsob, ako odstrániť bolestivé spálenie od slnka!

Zažil to už každý z nás - bolestivé spálenie od slnka je jedným z najnepríjemnejších dôsledkov slnečných dní. Čo robiť, keď nemáte poruke prípravky z lekárne? Poradíme vám extrémne jednoduchú metódu, ktorá účinkuje okamžite.

Určite to zažil už každý z vás – stačí chvíľka strávená na prudkom slnku a výsledkom sú takéto nepekné červené fľaky, ktoré navyše aj nepríjemne pália a svrbia. Ak nemáte poruke pomoc z lekárne, budete si musieť pomôcť sami. Prinášame vám extrémne jednoduchú metódu na odstránenie bolestivého spálenia od slnka. Túto metódu mi odporučila zdravotná sestra a práve preto som sa odhodlala vyskúšať ju. Verím, že pomôže aj vám. Táto metóda prináša okamžitú úľavu a rýchly ústup nepríjemných príznakov spálenia.

Potrebujeme:

Nádobu – najlepšia keramickú, pretože z nej ľahko očistíte škvrny od čaju

3 sáčky čierneho čaju Earl Gray

Teplú Vodu

Starý uterák – ktorý sa nebojíte ušpiniť

Postup:

Do nádoby vložíme vrecúška čaju a zalejeme ich teplou vodou (vody by malo byť dostatočné množstvo na to, aby ste do nej mohli namočiť uterák a poryť spálené miesta.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

FOROR86F1WW1J8Q.LARGE
Keď voda bude takmer čierna (ako vidíme na obrázku) a jej teplota príjemná (takmer vlažná), namočíme do neho handru alebo starý uterák. Potom mokrú tkaninu priložíme na spálené miesta na tele (v mojom prípade to boli najmä ramená). Uterákom si však kožu nešúchajte, ale nechajte ho volne položený tak, aby sa tekutina vsiakla do kože. Najlepšie je nechať na bolestivých miestach kým uterák neuschne (napríklad cez noc). Ráno sa jednoducho osprchujte vlažnou vodou.

Čím rýchlejšie použijete túto metódu na spálené miesta, tým účinnejšia bude.

zdroj: instructables