Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť koberec!

Ak máte doma koberce, veľmi dobre viete, aké náročné býva ich udržiavanie. Na odstránenie škvŕn a nepríjemného zápachu často používame agresívne chemikálie z obchodu, ktoré síce nečistoty a zápach odstránia, avšak škodia nielen životnému prostrediu, ale aj nášmu zdraviu. Nehovoriac o tom, že príliš nešetria ani našu peňaženku.

Ak máte doma koberce, veľmi dobre viete, aké náročné býva ich udržiavanie. Na odstránenie škvŕn a nepríjemného zápachu často používame agresívne chemikálie z obchodu, ktoré síce nečistoty a zápach odstránia, avšak škodia nielen životnému prostrediu, ale aj nášmu zdraviu. Nehovoriac o tom, že príliš nešetria ani našu peňaženku.

Dnes vám prinášame skvelý tip, ako vyčistiť aj odolné škvrny na koberci rýchlo, jednoducho a predovšetkým ekologicky. Určite vás tiež poteší, že tento spôsob nestojí naozaj nič!

Potrebujeme:

Teplú vodu

1 lyžičku saponátu na riad

1 lyžičku jedlej sódy

1/3 šálky octu

Nádobu s rozprašovačom

Postup:

Do nádoby s rozprašovačom vlejeme vodu, pridáme ocot a sódu. Nakoniec pridáme saponát (obsah nádoby by mal siahať 5 cm od okraja nádoby). Nádobu zatvoríme, pretrepeme a jednoducho nanesieme na znečistené miesto na koberci. Potom necháme pôsobiť približne 5-10 minút a vyčistíme hubkou. Potom pretrieme navlhčenou handričkou a máme hotovo. Pri veľmi odolných a zaschnutých škvrnách postup zopakujeme.

Dnes najobľúbenejšie