Na predražené tekuté mydlo v obchode sa už ani nepozriete: Túto fintu mám od sestry z Rakúska, za pár halierov máte zásbu až do leta!

Tekuté mydlo nemusíte kupovať v obchode.Môžete si ho vyrobiť doma, doslova za pár centov. Potrebujte k tomu len 2 ingrediencie a tento skvelý domáci recept. To sa oplatí, čo poviete?

Tekuté mydlo nemusíte kupovať v obchode. Môžete si ho vyrobiť doma, doslova za pár centov. Potrebujte k tomu len 2 ingrediencie a tento skvelý domáci recept. Ja to mám od mojej sestry z Rakúska, ktorá si takmer všetko do domácnosti dokáže vyrobiť sama, doslova za pár centov. Rada sa podelím s týmto skvelým nápadom aj s vami!

Potrebujeme:

1 kocku tuhého mydla – ešte lepšie sú zvyšky z mydla, ktoré už aj tak nevyužijete (podľa farby mydla budete mať aj farbu tekutého mydla)

4 šálky vody

Voliteľné: 5-7 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja

Postup:

Vodu preložíme na plameň a prevaríme, potom zložíme z plameňa. Mydlo nastrúhame najemno a vmiešame ho horúcej vody – miešame, kým sa mydlo rozpustí. Ako bude voda chladnúť, celá zmes bude postupne hustnúť (môžete preložiť na chladné miesto, celý proces tak urýchlite).

Ak sa vám výsledná zmes javí až príliš hustá, alebo riedka pridajte podľa potreby mydlo alebo vodu. Do výslednej hmoty môžete nakoniec vmiešať niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Tekuté mydlo potom prelejte do prázdnej nádoby s dávkovačom a používajte ako klasické mydlo.

Dobrým nápadom je vyrobiť mydlo zo zvyškov tuhého mydla, ktoré potrebujete minút. Ja zbieram zvyšky mydla aj od svokry, ktorá ich vždy vyhadzovala: :-D

Podľa potreby si môžete vyrobiť toľko tekutého mydla, koľko len potrebujete. Je rovnako účinné ako mydlo z obchodu, ale nestojí takmer nič. :-)

Milka V.