Najchutnejšie posúchy aké ste kedy jedli: Tajomstvo sa ukrýva v syre a zemiakoch!

Jednoduchý recept na syrové posúchy podľa návodu z youtube, ktoré všetci vychválili do nebies. Lacné a chutné jedlo pre celú rodinu!

Potrebujeme:

na 3 kusy s priemerom 26 – 28 cm

500 g hladkej múky

400 ml teplého mlieka

50 g masla

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

10 g cukru

7 g soli

5 g sušeného droždia alebo 15 g čerstvého

Na plnku:

200 g varených zemiakov v šupke

300 g tvrdého syra

10 g masla

soľ, korenie podľa chuti

maslo na vymastenie posúchov

Postup:

Sušené droždie zmiešame s cukrom a premiešame. Prilejeme teplé mlieko, dobre premiešame a necháme stáť 10 – 15 minút. Medzitým si v hrnci rozpustíme maslo. Do veľkej misy si nasypeme múku a zmiešame ju so soľou.

Do múky potom pridáme kvások, rozpustené maslo a vymiesime hladké vláčne cesto. Bude trochu lepkavé, ale to je normálne. Cesto miesime 10 – 15 minút. Počas miesenia si občas ruku namočíme do malého množstva oleja a pokračujeme v miesení.

Potom si cesto vložíme do vymastenej misky, prikryjeme ho potravinárskou fóliou a necháme kysnúť 1,5 hodiny. Cesto je potrebné každých 30 minút jemne premiesiť.

Medzitým ako nám kysne cesto si pripravíme plnku.

Uvaríme si zemiaky a syr si nastrúhame na hrubom strúhadle. Keď sú zemiaky mäkké, odstavíme ich, ošúpeme a roztlačíme na kašu spolu s kúskom masla.

Pridáme nastrúhaný syr a dobre vymiešame na kompaktnú hmotu. Podľa chuti môžete dosoliť. Plnku si následne rozdelíme na 3 časti a vyformujeme do guľôčok.

Vykysnuté cesto si preložíme na pomúčenú dosku a rozdelíme ho na 3 časti.

Každé cesto vygúľame do bochníčka a všetky tri necháme podkysnúť 10 – 15 minút.

Potom si cesto roztiahneme rukami, do stredu položíme syrovo-zemiakovú guľku, zabalíme a znovu roztlačíme na placku. Priemer placky by mal byť asi 26 cm.

V strede urobíme malý otvor na unikanie pary, uložíme na plech pokrytý papierom na pečenie a potom vložíme do predhriatej rúry na 220 °C na 10 minút a potom zvýšime teplotu na 230 °C a necháme dopiecť ešte 5 minút.

Takto upečieme všetky tri posúchy.

Na upečený posúch natrieme trochu masla. Nakrájame na 8 kúskov ako pizzu a môžeme podávať.

Prajeme dobrú chuť!

Video návod