Toto je výborné pre všetkých, ktorí majú alergie a chcú aj ušetriť: Vymeňte drahé aviváže za túto rastlinku, prádlo bude úžasne voňavé, mäkké a dlho vám vydrží!

Aviváži sa vyhýbam ako sa len dá, dokonca, ani tá, ktorú v reklame ukazovali ako šetrnú mi spôsobovala nepríjemné podráždenie pokožky.

Aviváži sa vyhýbam ako sa len dá, dokonca, ani tá, ktorú v reklame ukazovali ako šetrnú mi spôsobovala nepríjemné podráždenie pokožky. Na druhej strane je však potrebné pridávať do práčky nejaké zmäkčovadlo a to nielen kvôli tvrdej vode, ale aj pre pracie prostriedky, ktoré používame. Začala som preto hľadať alternatívy a to, na čo nedám dopustiť už roky je táto jednoduchá vychytávka. Všetko, čo potrebujete, je obyčajná mäta a ocot.

Hoci som ocot používala na čistenie práčky, nikdy som ho nevyskúšala pridávať namiesto aviváže. Našla som preto perfektnú alternatívu. Zvlášť výborná je na pranie spodného, detského prádla a pre ľudí ako som ja – s veľmi citlivou pokožkou. Prádlo bude úžasne jemné, mäkučké, voňavé a navyše, vyčistíte aj práčku.

Potrebujeme:

1 liter 9% octu

Zväzok čerstvej mäty

Sklenenú fľašu s uzáverom

Postup:

Čistú mätu (môžeme použiť lístky aj stonky) preložíme do pohára a zľahka popučíme, aby sa z listov uvoľnila šťava. Potom mätu zalejeme octom, zatvoríme a necháme  24 hodín odstáť. Potom scedíme a používame namiesto aviváže a zmäkčovadla 1/3 šálky bio tohto prípravku. Prádlo bude úžasne mäkké a svieže.

Poznámka:

Prečo by ste mali pridať ocot do práčky vždy, keď periete uteráky?

Túto kúru môžete aplikovať aj v prípade, že používate aj aviváž, má to veľa výhod. Mätový ocot spôsobí, že prádlo bude mäkšie a nadýchanejšie, preto sa rozhodne oplatí. Urobte to tak, že do zásobníka nalejete najskôr aviváž tak, ako ste zvyknutí a ocot nalejte až na aviváž. Aviváž je totiž hustejšia ako mätový ocot a preto sa postupným uvoľňovaním zásobníka mätový ocot do prania dostane až na záver počas plákania.

Ak používate aviváž, ktorá nie je dostatočne hustá a ocot sa vám s ňou zmieša, skúste iný postup. Počas posledného plákania pracieho cyklu, nalejte šálku octu do dávkovača aviváže.

Prádlo bude mäkkšie a nadýchanejšie ako kedykoľvek predtým. Navyše, ocot odstráni usadeniny po aviváži a pracích prostriedkoch!

Dnes najobľúbenejšie