Dámy, zabudnite na beh a brušáky: Na spevnenie celého tela po 40-tke potrebujete poznať len tieto cviky!

Hravo to zvládnete aj cez jednu reklamu. Možno nezvládnete všetky cvičenia na prvýkrát v krátkom čase, ale po pár opakovaniach vám zaberie len 10 minút denne. Na toto cvičenie nedajú dopustiť ani svetové hviezdy. Napríklad  Cindy Crawfordová sa takto udržiava vo forme už celé roky. Zvlášť výhodné sú pre dámy po 40-tke.

Tieto cviky sú fantastické v tom, že formujú celé telo, doslova od hlavy až po päty. Navyše, zlepšujú pohyblivosť, spevňujú chrbticu a zlepšujú aj metabolizmus. Určite skúste, naozaj to stojí za to!

1. cvik: Kolená smerom von

Tréning je dobré začať nohami. Postavte sa naširoko, tak, aby boli nohy rozkročené širšie ako ramená a chodidlá nasmerujte von. V takejto pozícií spravte 10 hlbokých drepov. Ruky majte počas cvičenia položené na páse.

2. cvik: Výpady

Jeden z najefektívnejších pohybov na spevnenie stehien, zadku a krížovej a bedrovej chrbtice. Opakujte 10 krát.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. cvik: Sadanie na stoličku

Pri tomto cviku začínate v pozícii, v ktorej máte nohy na šírku ramien a ruky v bok. V tejto pozícii spravte znovu drep, ale trochu iným spôsobom. Predstavte si, že si sadáte na stoličku (takto znížite záťaž na kĺby a zapojíte všetky svaly na stehnách, zadku a spodku bruška. Opakujte 10 krát. Po tomto cviku znovu opakujte 10 výpadov.

4. cvik: Nohy spolu

Tento cvik je posledný, pri ktorom budete robiť drepy, avšak nohy máte spolu a ruky ťahajte dopredu. Cvik opakujte 10 krát. Po tomto cvičení spravte znova 10 výpadov.

5. cvik: Neúplné kliky

Cvik je zameraný na pažeprsia a hruď. Položte si ruky na šírku ramien a nechajte nohy a boky ležať na podložke. Cvik robte v dvoch sériách, pričom v každej sérii opakujte 10 krát.

6. cvik: Neúplné zdvíhanie tela

Nohy si v kolenách skrčte a ruky si položte za hlavu. V takejto polohe zdvihnite telo 20 krát, snažte sa dvíhať len hrudnú a krčnú časť chrbtice, zvyšok ostáva ležať na podložke. To aktivizuje spodné, priečne brušné svalstvo a svalstvo panvy.

7. cvik: Kompletné zdvíhanie tela

Kolená si nechajte skrčené a ruky majte za hlavou. V tejto pozícii zdvihnite celé telo tak, aby ste si sadli. Opakujte 20 krát.

8. cvik: Cvičenie lakeť – koleno

Toto cvičenie je perfektné pre prsia, brucho a bočné strany chrbtice. Ostaňte v rovnakej pozícii ako pri predchádzajúcich cvičeniach. Pravou nohou sa pokúste dotknúť ľavého lakťa, pravá ruka by mala byť na položená na podložke. Opakujte 20 krát a následne opakujte s ľavou nohou a pravou rukou.

9. cvik: Nohy nahor

Cvik je zameraný na nižšie svaly na bruchu a na chrbticu. Ležte na chrbte a ruky si položte pozdĺž vášho tela. V tejto pozícii zdvihnite nohy 20 krát.

Cindy Crawfordová uvádza, že ak máte vyváženú stravu a robíte tieto cviky pravidelne, na vašej postave sa to rýchlo podpíše. Ona na túto sadu cvikov nedá dopustiť a podľa jej slov už pomohla mnohým ženám v zrelom veku, ktoré na seba jednoducho prestali mať čas.