Na kolesá kočíka upevnila zväzovač na káble. Tento trik môže pomôcť aj vám!

Tipy a triky šikovných mamičiek, ktoré vám uľahčia život a pomôžu predísť mnohým nepríjemnostiam.

Šikovné mamičky opäť prichádzajú so skvelými trikmi, ktoré vám uľahčia život v oblasti, ktorú pozná každý rodič – pri kočíkovaní. Ak so svojim dieťatkom chodíte na prechádzky po čerstvom vzduchu, určite ste sa aj vy stretli s menšími či väčšími komplikáciami. Prinášame vám skvelé triky, ktoré vám pomôžu.

Inšpirujte originálnymi typmi

Máte vy alebo váš manžel problém rozložiť kočík? Prilepte na miesta, ktoré je potrebné potiahnuť či naopak zatlačiť farebné štítky. Rozkladanie a skladanie kočíka tak pôjde vždy ako po masle.

Určite ste sa tiež stretli so situáciou, že počas cesty vytieklo mlieko z fľašky a na povrchu kočíka zanechalo nepekné škvrny? Aby ste tejto nepríjemnosti zabránili, pomôže vám starý závesný organizér na topánky. Odstrihnite z neho dva diely a upevnite do kočíka pomocou suchého zipsu. Otvory môžete používať na fľašky s mliekom.

Pravidelným používaním sa z rúčky na kočíku môže začať odlupovať penová hmota. Aby ste zabránili, oblepte rúčku farebnou elastickou páskou.

Na pohodlné zavesenie kabelky použite veľkú karabínu. Menšie karabíny vám pomôžu s menšími taškami.

Aby ste zabránili preklápaniu kočíka použite chrániče na členky. Pripevnite ich na predné nohy kočíka a zabezpečíte tak jeho stabilitu.

...

Aby kočík nezaberal v kufri tak veľa miesta, použite bezpečnostné pásy, aby ste ho upevnili a nadvihli kočík. Ušetríte tak množstvo miesta v kufri.

Zaveste na dvere garáže či pivnice vešiak a zaveste naň kočík, ušetríte tak cenný priestor.

Na účinné vyčistenie kočíka použite obyčajný saponát a vodu. Staršie ratolesti vám s prácou určite radi pomôžu. Potom jednoducho opláchnite hadicou a nechajte vysušiť na slniečku.

Kancelárske sponky pomôžu pripevniť na kočík prikrývku, aby vášmu dieťatku nesvietilo slnko do očí.

Na klzkom povrchu udržíte kočík vďaka zväzovačom na káble. Upevnite ich okolo kolies, konce odstrihnite a kočík bude držať pevne na svojom mieste.

Zámok na bicykle môžete použiť aj na zabezpečenie vášho kočíka na verejných miestach.

Aby ste zvýšili bezpečnosť svojho dieťaťa aj seba, prilepte na okraje kočíka reflexnú pásku. Budete jasne viditeľní aj v tme.