Na drahých okuliaroch mojej mamy sa objavil škrabanec: Naučila ma šikovný trik, ako ho odstrániť úplne jednoducho a rýchlo!

Moja mam je však žena zvyknutá poradiť si so všetkými prekážkami a preto ju drobný škrabanec vôbec neprekvapil. Práve naopak, toľko hľadala, až nakoniec našla najjednoduchší postup ako škrabanec odstrániť.

Ak máte špeciálne upravené sklá okuliarov s rôznymi filtrami a vylepšeniami, môžu vás vyjsť aj niekoľko stoviek Eur. Problémom však je, že stačí chvíľka nepozornosti a povrch skiel sa ľahko poškriabe a prekáža v bezchybnom pohľade na svet. Moja mam je však žena zvyknutá poradiť si so všetkými prekážkami a preto ju drobný škrabanec vôbec neprekvapil. Práve naopak, toľko hľadala, až nakoniec našla najjednoduchší postup ako škrabanec odstrániť. Ja som jej skvelý tip doplnila ďalšími trikmi, ktoré som postupne zozbierala. Verím, že sa vám budú hodiť a ušetria vám peniaze aj zbytočné komplikácie s výmenou sklíčok!

Ako odstrániť škrabance z dioptrických a slnečných okuliarov

Zubná pasta

Túto metódu použila aj moja mama. Je to jednoduché, stačí, ak pastu nanesiete na povrch skiel a jemnou handričkou – krúživými pohybmi pastu rozotierate po poškriabanom povrchu. Po 10-tich sekundách opláchnite a skontrolujete, či škrabanec zmizol. Ak sú po ňom ešte nejaké stopy, postup jednoducho zopakujte. V prípade, že máte na povrchu okuliarov ochrannú vrstvu proti poškriabaniu, môže to trvať o niečo dlhšie.

Jedlá sóda a voda

Zo sódy a vody vymiešajte hmotu konzistencie pasty. Vatovým tampónom jemne rozotrite po povrchu skiel. Potom opláchnite a utrite dosucha. Rovnako ako v predošlom prípade môže byť postup úspešný hneď, alebo až po opakovanej aplikácii.

Auto vosk

Ak máte doma auto vosk, neváhajte ho použiť. Stačí trochu vosku, mäkká handrička a chvíľka leštenia povrchu skiel. Po škrabancoch nebude po chvíli ani stopy.

Neviditeľný stierač

Prípravok, ktorý dokáže odpudzovať vodu z čelného sklana automobilu, pomôže aj s škriabancami na vašich okuliaroch. Stačí jemne votrieť, neikoľko sekúnd leštiť. Táto metóda nielen pomôže minimalizovať škriabance, ale zároveň aj odpudzuje špinu a vlhkosť, ktorá spôsobuje zahmlievanie skiel

Kozmetická vazelína

Tenkú vrstvu jednoducho krúživými pohybmi rozotrite po povrchu. Stačí 10 sekúnd a následne pomocou navlhčenej handričky alebo papierovej utierky odstráňte zvyšky vazelíny. Škrabance saa budú každou aplikáciou zmenšovať.

Cigaretový popol

Trochu cigaretového popola (samozrejme ochladeného) nasypeme na poškriabané sklo a jednoducho roztierame po povrchu skiel a následne jednoducho zmyjeme. Podľa potreby môžeme postup opakovať.

Tekutý obväz

Stačí jednoducho nastriekať na povrch a nechať uschnúť. Potom len zotrieme leštiacou handričkou a je to.

Dnes najobľúbenejšie