Na čo si dávať pozor pri kúpe záhradného nábytku?

Záhradný nábytok je to, čo robí náš exteriér útulným, preto je dôležité, aby ste si vybrali taký nábytok, vďaka ktorému si budete môcť spríjemniť čas s rodinou, nielen počas leta. Keďže  záhradný nábytok býva veľkou investíciou, mali by ste sa zaujímať o viac faktorov, nielen o samotný dizajn alebo funkciu nábytku. Okrem toho berte do úvahy materiál nábytku, rozmery alebo samotný priestor na zariadenie. Dôležitá je aj správna starostlivosť, ktorá ovplyvňuje životnosť záhradného nábytku.

Raňajky na záhrade alebo rodinné príležitosti

Záhradný nábytok má rozsiahle možnosti využitia, takže je možné, aby ste si našli ten svoj vlastný. Chceli by ste zažiť raňajky na čerstvom vzduchu? Tak si môžete kúpiť záhradný nábytok na posedenie, ktorý využijete najmä v lete. Nemal by vám chýbať záhradný stôl spolu so stoličkami alebo aj prútené kreslo. Záhradný nábytok môže mať aj rôzne detaily, vďaka čomu jednoducho spestrí exteriér. Prútený záhradný nábytok je ideálny aj pre odpočinok vonku.

Vhodné materiály pre záhradný nábytok

Výber materiálu pre záhradný nábytok závisí podľa toho, koľko ste ochotní zaplatiť. Ak si vystačíte s plastovým záhradným nábytkom, tak vám bude stačiť menšia čiastka. Avšak kúpa plastového nábytku nie je zárukou kvality, ani dlhej životnosti. Pre mnohé záhrady je veľmi populárny ratan. Pri kúpe ratanového záhradného nábytku musíte dôsledne dávať pozor na stavbu konštrukcie. Najlacnejšia je drevená konštrukcia. Záhradný nábytok z ocele je veľmi odolný a má dlhú životnosť. Vydrží aj nepriaznivé podmienky počasia, ako je častý dážď alebo silný vietor. Oceľ je možné tiež kombinovať aj s inými materiálmi, napríklad s drevom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Drevený favorit

Veľkým favoritom a obľúbencom stále zostáva drevený záhradný nábytok. Ľudia ho uprednostňujú najmä kvôli tomu, že je prírodným materiálom. Na dotyk je veľmi príjemný a mnohé exotické druhy dreva sú aj odolné voči rôznym vplyvom. Lacnejšími materiálmi sú smrekové drevo a borovica. Životnosť dreveného záhradného nábytku je možné tiež správnou starostlivosťou predĺžiť. Populárne sú hlavne drevené sety na sedenie, ktoré môžete využívať spoločne s celou rodinou a vychutnávať si tak čas vonku na čerstvom vzduchu.

Umiestnenie záhradného nábytku

Z krátkodobého alebo dlhodobého hľadiska sa záhradný nábytok umiestňuje vonku. Tu sa aj prezradí kvalita samotného materiálu, ktorý bude musieť odolávať nepriaznivým vplyvom počasia. Do záhrady môžeme umiestniť dva typy nábytku, a to je stabilný a prenosný nábytok. Stabilný záhradný nábytok je možné mať vonku aj počas zimy, keďže je zabudovaný ako stavebný prvok.

Súkromie môžete mať aj priamo na záhrade

Horúce slnko a letné počasie nemusí byť každému príjemné. Avšak dnes vás to už nemusí obmedzovať pri tom, aby ste si mohli užiť pekný letný deň s rodinou. Keď sa chcete vyhnúť horúcemu slnku alebo si vytvoriť útulnú pohodu, tak na to môžete využiť tieniace plachty na terasu Nesling. Ak vám nevyhovujú záhradné slnečníky, tak sú tieniace plachty dobrou alternatívou, ako sa môžete vyhnúť slnku a zároveň si vytvoriť súkromie. Navyše, tieniace plachty na terasu Nesling sú funkčné aj voči škodlivým vplyvom.

Pri plánovaní záhradného zariadenia a kúpe nábytku by ste si mali byť vedomí najmä materiálu, z ktorého bude záhradný nábytok vyrobený. Nezabudnite tiež na ochranu pred ostrým slnkom, na čo môžete využiť napríklad aj tieniace plachty na terasu Nesling. Ak chcete zachytiť trendy a nechcete sa pripraviť o výhodné nákupy, tak by ste si mohli prezrieť všetky aktuálne zľavy, vďaka čomu môžete často ušetriť.