Ak si myslíte, že hľadíte na fotku starej mamy a jej vnuka, radšej sa pozrite dvakrát

Tieto fotografie vám ukážu, že zdanie niekedy klame. Pozrite sa pre istotu ešte raz, či vidíte naozaj dobre. Tieto fotografie už dokázali zmiasť ľudí po celom svete.

Hoci vyzerajú ako skutoční, nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Títo ľudia nedýchajú a nenahmatali by ste im ani pulz. Nebijú im srdcia, no napriek tomu vyzerajú ako ľudia z mäsa a kostí. A rovnako ako naživo, aj na fotografiách pôsobia naozaj realisticky. No pre istotu sa na ne pozrite ešte raz a uvidíte, o čo tu ide.

Tieto fotografie zachytávajú dokonalé umenie. Hyperrealistické sochy vás dokážu priviesť do situácie, kedy váhate, či tí, na ktorých sa pozeráte, sú živí alebo nie. Napriek tomu sú však celý čas bez pohybu a ide iba o veľkolepé napodobeniny skutočnosti a naozajstných ľudí, ktoré vo vás dokážu vyvolať pochybnosti. Pozrite si s nami výber tých najlepších sôch, ktoré priniesla výstava hyperrealizmu v sochárstve v rokoch 1973 – 2016 z múzea v meste Bilbao. Donútia vás premýšľať o tom, aká tenká je niekedy hranica medzi realitou a umením. Tieto sochy vyzerajú ešte realistickejšie ako skutočnosť samotná.

Pozrite si v našej galérii sochy, ktoré oklamú váš zrak. Toľko detailov, ktoré na nich uvidíte, si bežne na ľuďoch ani nevšimnete.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

zdroj: brightside