Mydlo neslúži len na hygienu. Toto dokáže, ak ním potriete zrkadlá!

Mydlo na zrkadle môže na prvý dojem pôsobiť ako veľmi zvláštny nápad. Keď však uvidíte, aký je výsledok, budete sa na to pozerať celkom inak. :-)

Fenomén zahmleného zrkadla pozná určite každý z nás. Vo vlhkom a teplom prostredí kúpelne sa s ním stretávame takmer každý deň. Zahmlený povrch ostáva nepriehľadný pomerne dlhú dobu a preto je dobré vedieť, ako mu zabrániť a efektívne predchádzať.

Aby ste tomuto kúpeľňovému úkazu zabránili nepotrebujeme žiadne špeciálne prípravky, stačí len poznať osvedčené triky, ktoré zvládnete pomocou celkom bežných vecí.

Mydlo

Vďaka jednoduchému triku s mydlom, môžete byť v sprche pokojne aj hodinu a zrkadlo nebude zahmlené. Všetko, čo musíte urobiť, je zrkadlo najskôr vyčistiť a dôkladne vysušiť (na mokrom povrchu tento trik nefunguje).

Potom mydlom prechádzajte po zrkadle tak, aby sme pokryli celý jeho povrch. Následne mydlo zotrite suchou utierkou alebo handričkou. Zrkadlo sa vám nebude viac zahmlievať.

Mydlo rovnako funguje aj v prípade zahmlievania okuliarov, ktoré nás trápi predovšetkým počas zimy. Stačí, ak na sklá nanesieme mydlo, zotrieme suchou handričkou a o priehľadnosť okuliarov sa viac nemusíme starať.

Tento trik si zapamätajte aj na letné mesiace, pretože rovnako účinne funguje aj na potápačské masky.

zdroj: takprosto

 

 

Dnes najobľúbenejšie