Muž prišiel s geniálnym nápadom, ako sa zbaviť ovadov: Vymyslel jednoduchú pascu do ktorej sa chytilo 1697 ovadov za jediný týždeň!

Muž menom Dan Owsley je majiteľom menšieho hospodárstva, na ktorom sa okrem pestovania zeleniny sústreďuje aj na chov niekoľkých kusov koní a kráv. Každý jeden rok mal rovnaký problém

Muž menom Dan Owsley je majiteľom menšieho hospodárstva, na ktorom sa okrem pestovania zeleniny sústreďuje aj na chov niekoľkých kusov koní a kráv. Každý jeden rok mal rovnaký problém – celé kŕdle ovadov, ktoré útočili na dobytok, ale aj na ľudí, ktorý sa oň starali. Postreky a chémia pre Dana neprichádzali do úvahy, keďže vedel, že takto by mohol ublížiť včelám, ktoré sú naopak pre jeho záhradu nevyhnutné.

Neveril, no rozhodol sa vyskúšať!

Pátral po internete a našiel návod na stavbu jednoduchej pasce. Veľmi tomu neveril, no keďže ovady začínali byť z roka na rok agresívnejšie, rozhodol sa „ísť do toho“. Z drevených kolov a odpadového dreva vyrobil akýsi žľab na konštrukcii vysokej približne 1 meter. Šírka žliabu je 53 cm a dĺžka asi 90 cm.  Žliab vystlal čiernou plachtou, napustil mydlovou vodou a čo je najdôležitejšie nad vodu pripevnil 2 kusy plexiskla (30 x 76 cm), ktoré mali sklon asi 45 stupňov.

Funguje to ako zázrak!

Ako hovoril Dan, veľmi tomu neveril, no v priebehu jediného dňa sa vo vode utopilo neuveriteľných 146 kusov krvilačných ovadov. Za sedem dní ich napočítal neuveriteľných 1697 kusov.

Ako je možné, že to funguje?

Ovady sú vizuálny lovci a zatiaľ čo samice si vystačia s nektárom, samci potrebujú krv zo živých tvorov. Z diaľky vyzerá čierna lesklá plachta v kombinácii s konštrukciou ako telo dobytka, ktorý je ich korisťou. Počas letu však narazia do skla, ktoré nemajú schopnosť uvidieť. Náraz, ktorý by ich za iných okolností len omráčil však končí pádom do mydlovej vody, v ktorej ovady zahynú.

...

Dan zverejnil svoj nápad aj na sociálnej siete a za pár hodín od uverejnenia má neuveriteľných 168-tisíc zdieľaní. Dan pascu odporúča každému, kto má s nepríjemným hmyzom opakovane problém a nechce používať postreky ani chémiu. Funguje to ako zázrak!

Nezabudnite, že vodu je potrebné meniť každý deň, inak mŕtve ovady začnú hniť a pach odplaší ostatné ovady. Tiež plexisklo čistite, keďže sa na ňom rýchlo vytvoria škvrny.

Video, ako pasca funguje: