Muž vám predvedie jediný možný spôsob, ako vyslobodiť ruky spútané zväzovačom káblov

Každý dúfa, že to nikdy nebude potrebovať, človek však nikdy nevie. Tento jednoduchý trik vám raz môže zachrániť život.

Nikto z nás by sa nechcel ocitnúť v situácii, kedy by mu zviazali ruky. Bez rúk sme takmer bezmocní a je ťažké si poradiť bez pomoci niekoho iného. Čo ak by vám však nič iné nezostávalo? Iste si viete predstaviť, že v takej situácii hrá veľkú rolu adrenalín, srdce bije človeku ako o preteky a mozog pracuje na plné obrátky, aby vymyslel nejaký život zachraňujúci trik. Tento mladý Rus to však vymyslel za vás. Kľúč k úspechu sa ukrýva vo vašich topánkach!

Ruky si vyslobodíte raz-dva

Bláznivý ruský mladík Taras Kulakov, ktorý sa vďaka svojim videám stal známym po celom svete, prišiel s jednoduchým užitočným trikom, ako vyslobodiť svoje ruky, keď sú zviazané zväzovačom káblov. Ako je známe, ten je veľmi pevný a drží naozaj kvalitne. Technika, s ktorou prišiel tento muž, však spočíva vtom, že sa zachránite pomocou vlastných nôh. Dôležité však je mať obuté tie správne topánky, pretože vaše ruky môžu zachrániť zo zovretia práve šnúrky z topánok. Ako na to, si môžete pozrieť v jeho videu:

Šnúrky je potrebné rozviazať, prevliecť ich cez zväzovače káblov obopínajúcich zápästie, a pohybovať nohami tak, aby vzniklo trenie. Potom šúchate šnúrkami o tieto zväzovače dovtedy, kým sa nepretrhnú. Hoci sú vyrobené z pevného materiálu, po chvíľke snahy by mali povoliť presne tak, ako je to znázornené na videu. A hoci všetci veríme, že to nikdy nebudeme potrebovať, človek nikdy nevie, či mu tento trik raz nezachráni život.