Muž prišiel s geniálnym nápadom, ako pestovať paradajky: Má vďaka nemu dvakrát väčšiu úrodu ako ostatní!

Jednoduchý nápad, ktorý môžete vyskúšať tento rok tiež. Jeho výsledkom je dvakrát väčšia úroda paradajok.

James Bryan mal jasný plán, ako pestovať paradajky celkom inak, ako bol zvyknutý. Plán si dokonale premyslel a rozhodol sa, že ak mu vyjde, podelí sa oň aj s inými pestovateľmi. Navyše, ide o skvelý tip, ako vypestovať veľa paradajok na malom priestore a to doslova len za pár drobných.

Čo potrebujeme:

Vedro – James použil staré vedro slúžiace na odpad s objemom približne 45 litrov

Materiál na ohradu: Kus pletiva a drevené kolíky

Kompost

Priesady paradajok

Postup:

Na spodnom okraji vedra vyvŕtal James otvory vŕtačkou. Asi 25 cm nad nimi vyvŕtal ďalší rad otvorov. Potom vedro zakopal do zeme tak, aby vrchný rad otvorov ostal mierne nad zemou. Okolo vedra vysadil 4-5 priesad paradajok. Do vedra navrstvil 2 plné lopaty kompostu a naplnil ho vodou. Vďaka tomuto opatreniu sa vlaha a živiny budú uvoľňovať pozvoľna priamo ku koreňom paradajok. Vodu do vedra je ďalej potrebné pridávať aj podľa úhrnu zrážok. Ak je veľké sucho, vodu do vedra nalievame každé dva-tri dni.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Nakoniec okolo priesad postavil vyššiu ohradu, ktorá bude pre rastliny slúžiť ako opora. Vzdialenosť medzi ohradou a priesadami by mala ostať 25-30 cm.

Ako sa darilo paradajkám:

28. mája – James priesady vysadil

28. júna

9. júla

Za menej ako mesiac paradajky nielen vyrástli a nabrali silu, ale objavili sa aj prvé zelené plody, ktoré na slniečku postupne dozrejú. Vďaka tejto metóde paradajky rastú rýchlejšie a vďaka pravidelnému prísunu živín a vlahy, ktorý je rovnomerný, plodia viac a omnoho dlhšie. James uvádza, že jeho úroda je vďaka tomuto nápadu dvakrát väčšia ako na okolitých záhradách.

zdroj: realfarmacy