Muž postavil pre svoju rodinu dom snov za necelých 3000 libier

Simon Dale je otec rodiny žijúcej vo Walese v západnej časti Veľkej Británie. Jeho záujem o ekológiu a túžba žiť v súlade s prírodu ho priviedli k vytvoreniu jedného z najkrajších a najčarovnejších obydlí, aké sme kedy videli. Všetky náklady spojené s výstavbou a zariadením obydlia ho vyšli na menej ako 3000 libier, čo je v krajine s najdrahším realitným trhom skutočne smiešna čiastka.

Dom je postavený z prírodných materiálov, akými sú drevo, kameň, hlina a slama. Teplo zabezpečuje krb na drevo a elektrickú energiu rodina získava zo solárneho panelu. Množstvo materiálov potrebných na stvabu našiel Dale dokonca na odpadových skládkach.

Najúžasnejší na príbehu tohto domu je fakt, že  jeho tvorca ho postavil bez akýchkoľvek staviteľských skúseností. Nie je architektom, inžinierom a dokonca ani len tesárom. Začínal od nuly a všetko potrebné sa musel sám naučiť.  Ako však uvádza samotný muž:

„Aj v minulosti bolo prirodzené, že muž postavil pre svoju rodinu bezpečné obydlie – nepotreboval k tomu ťažké mechanizmy ani architektonické nákresy. Stačila len túžba dať svojej rodine domov“.

„Byť sáme sebe architektom aj staviteľom je perfektné. Všetko, čo spravíte je len o vás a o ľuďoch pre ktorých to celé robíte. Žiadne masovo produkované dizajnové kúsky. Často sme natrafili na veci, ktoré iní ľudia vyhodili. My sme ich opravili, vyčistili a dnes sú súčasťou nášho života. Splnil sa nám sen. Žijeme blízko prírody a zároveň blízko jeden k druhému“, uviedol muž pre portál DailyMail.

Rozprávkový domček vzbudil obrovskú pozornosť nielen v okolí, ale aj v celej krajine. Desiatky ľudí prichádzujú za Simonom aby ich zasvätil do umenia výstavby čarovných „hobitích domčekov“.

Hobbit Home Interior

A beautiful view in another home that Simon is helping build for someone else. (Originally, this was mistakenly identified as a photo of the home he and his family are living in.)

Hobbit Home Stove and Play Area

Hobbit Home

Hobbit Home View from Loft

Hobbit Home Outside

Hobbit Home Plan

 

zdroj: simondale.net

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie