Muž našiel spôsob, ako prečistiť akékoľvek upchaté potrubie bez námahy a drahých prostriedkov. Všetko potrebné máte doma

Upchatá kanalizácia môže byť skutočne nepríjemná. Najmä staršie potrubia zo sovietskej éry majú tendenciu upchávať sa omnoho častejšie a horšie sa aj prečisťujú. Väčšinu prípadov dokážeme vyriešiť pomerne jednoducho napríklad pomocou zvonu, avšak v niektorých prípadoch je odpadová rúra upchatá natoľko, že tradičné postupy nepomáhajú a my sme nútení siahnuť po drahých chemikáliách alebo zavolať odborníkov, ktorí si za svoj čas a prácu účtujú nemalé poplatky.

Na internete sa však objavil nápad istého muža, ktorý v zúfalstve z upchatej odpadovej rúry vymyslel vlastný a veľmi efektívny spôsob, ako si poradiť. Všetko, čo použil, mal pritom doma.

Ako prečistiť upchatý odpad

Budete potrebovať

[line_list]

  • 250 gramov jedlej sódy
  • 100 g bieleho destilovaného octu
  • 2,5 litra horúcej vody
  • jednu väčšiu starú handru

[/line_list]

Postup

  1. Ocot s trochou vody uvaríme.
  2. 250 gramov jedlej sódy vysypeme do záchoda.
  3. Bezprostredne po tom namočíme do záchoda handru, ktorá bola predtým dôkladne namočená do uvareného octa. Interakcia octu a jedlej sódy spôsobí chemickú reakciu, ktorá napomáha vyčistiť u1pchaté potrubie.
  4. Zmes necháme pôsobiť aspoň po dobu 30 minút. Následne zalejeme 2,5 litrami horúcej vody. Vodu však lejte veľmi pomaly, nie nárazovo.

Tento postup by mal fungovať už po prvom pokuse, v prípade veľmi upchatého odtoku treba postup zopakovať.

...