Tento muž našiel perfektný spôsob, ako ušetriť za vykurovanie. Jeho nápad pomôže ušetriť aj vám!

Šikovný muž našiel skvelý spôsob ako ušetriť za vykurovanie svojho domu. Tento nápad ho stál len pár eur, no pomôže mu ušetriť nemalé peniaze za vykurovanie svojho domu.

Šikovný muž našiel skvelý spôsob ako ušetriť za vykurovanie svojho domu. Tento nápad ho stál len pár eur, no pomôže mu ušetriť nemalé peniaze za vykurovanie svojho domu a to najmä v prechodných obdobiach – na jar a jeseň, kedy síce ešte nie ej vykurovacia sezóna, no vonku teploty klesajú až k bodu mrazu.  Podstatou tohoto nápadu je slnečný kolektor zhotovený z hliníkových plechoviek od obľúbených limonád.

Tento nápad môžete využiť aj vy. Je skvelý na temperovanie teploty v interiéry a dokonca aj počas mrazivých zimných dní, keď svieti slnko, dokáže ho využiť na vyhrievanie interiéru, vďaka čomu ušetríte za energie. Podstatou kolektora je absorbčná plocha pozostávajúca z hliníkových plechoviek, v ktorých prúdi teplý vzduch a prúdením sa stále viac ohrieva. Ak prirodzené prúdenie posilníte ventiláciou, získate ešte lepšie výsledky. Nápad s podomácky vyrobeným ekologickým zdrojom energie na vykurovanie môžete vyskúšať aj vy.

Potrebujeme:

Množstvo hliníkových plechoviek

Drevený rám – bedňu v ktorej budú plechovky umiestnené

Matnú farbu – môžete použiť akúkoľvek matnú farbu v spreji

Plexisko na uzavretie bedne (pomocou nehop dosiahnete skleníkový efekt)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Materiál na izoláciu medzi plechovkami a drevom

Lepidlo

Postup:

Plechovky musia byť upravené tak, aby nimi mohol prechádzať vzduch. je potrebné urobiť v nich otvory a pevne ich spojiť lepidlom.

Ďalej potrebujeme rám – do ktorého absorbčnú plochu – veže z plechoviek vložíme. Medzi drevom a absorbčnou polochou umiestnime izoláciu.

1

4

V ráme samozrejme urobíme otvory pre konce plechoviek – je dobré pokryť ich sieťkou, kedže teplý vzduch priťahuje hmyz.

6

7

10

Nakoniec prikryjeme plexisklom a zabezpečíme prechod teplého vzduchu do interiéru.

12

 

zdroj: takprosto