Tento muž zbieral počas celého roka popadané listy: Keď uvidíte, čo z nich vytvára, zatají sa vám dych!

Výtvory, pri ktorých divákovi neostáva nič iné, len obdivne povzdychnúť a vzdať tvorcovi neskonalý obdiv. Táto mravenčia práca vyžaduje totiž nielen trpezlivosť, precíznosť ale aj pokoru pre živým dielom prírody, ktoré je podľa autora „ukryté v každom jednom spadnutom lístí“.

Výtvory, pri ktorých divákovi neostáva nič iné, len obdivne povzdychnúť a vzdať tvorcovi neskonalý obdiv. Táto mravenčia práca vyžaduje totiž nielen trpezlivosť, precíznosť ale aj pokoru pre živým dielom prírody, ktoré je podľa autora „ukryté v každom jednom spadnutom lístí“. Tvorba Omida Asaida sa však nesnaží len o to, aby z listu vytvorila minimalistický obraz. Ide mu o niečo viac – o zachovanie a predĺženie krátkeho príbehu spadnutého lístia, ktorý neskončí v prachu pod korunou stromu.

„Príroda je tou najkrajšou inšpiráciou pre každého umelca. Niekto tvorí z hliny alebo z kameňa a ja som si zvolil listy. Ľudia po nich často šliapu a nevidia ich, počujú len ich šuchot pod nohami. Ja v nich vidím príbehy a prostredníctvom svojich rúk ich ukazujem svetu,“ hovorí o svojej tvorbe autor.

Tvorbe sa umelec venuje od ôsmich rokov.

Pozrite si Omidovu prácu aj vy a napíšte nám, ako na vás tieto diela zapôsobili! :-)

...