Účinná prírodná medicína z kuchyne: Mrkva, citrón a med – silné trio, ktoré vás zbaví hlienov, vylieči chrípku, aj kašeľ!

Chrípka, prechladnutie a kašeľ sú bežné choroby. A hoci príznaky sú veľmi nepríjemné, ako uvádza napadovy.blog netreba hneď siahať po liekoch z lekárne. Existuje totiž veľa účinných prírodných pomocníkov, ktorí vás zbavia hlienu a nabijú telo prospešnými látkami, takže budete rýchlo fit!

Kašeľ je veľmi únavný a dokáže poriadne znepríjemniť život. Preto dnes máme pre vás recept, ktorý má rýchly účinok a uľahčuje vykašliavanie hlienov. Ak budete postupovať presne podľa neho, uľaví sa vám. Je to veľmi jednoduché a zmierni to pocit škriabania.

Hlavnou prísadou je mrkva (najlepšie z vlastnej záhradky alebo bio). Táto zelenina je bohatá na vitamín A a je tiež dôležitým zdrojom vitamínu C a vitamínov komplexu B, ako aj vápnika, železa, draslíka a fosforu. 

Všetky tieto vitamíny zmierňujú a zlepšujú pocit kašľa, chrípky, prechladnutia a pomáhajú rozpúšťať hlien. Mrkva, spolu s ďalšími dvoma zložkami, o ktorých si tiež povieme viac, pomáha priam zázračne!

Ako prirodzene upokojiť kašeľ

...

Jediné 3 suroviny, ktoré potrebujete na prípravu tohto silného sirupu, sú mrkva, citrón a med. Neuveríte, akú majú spolu liečivú silu…

Prísady

5 – 6 kusov veľkej mrkvy

šťava z jedného citróna

4 – 5 PL medu

Postup:

 

Mrkvu si ošúpte, nakrájajte na niekoľko menších kúskov a pár minút povarte v malom množstve vody, kým nezmäkne. Nechajte stáť, kým mrkva nevychladne.

Potom ju rozmačkajte vidličkou, pridajte šťavu z citróna a med.

Všetko dôkladne premiešajte, až kým nevznikne homogénna zmes a všetko zložky sa dobre nespoja.

Skladujte v chladničke v čistej sklenenej nádobe, dobre uzatvorené.

Užívanie

Tento sirup je potrebné užívať denne, 4 – 5 polievkových lyžíc, až kým príznaky nezmiznú.

Výhody tejto prírodnej medicíny

Okrem uvedených výhod v boji proti chrípke, kašľu a prechladnutiu pomôže tento sirup tiež utíšiť bolesť a zápal kĺbov, pomáha proti stresu a úzkosti, dodá telu potrebnú energiu, zmierňuje pálenie záhy.

Mrkva je najviac mineralizujúca a obsahuje najviac vitamínov zo všetkej koreňovej zeleniny. 

Neodporúča sa: 

  • ak máte cukrovku (kvôli obsahu cukru)
  • ak užívate diuretiká, pretože by to mohlo zvýšiť ich účinok

Prajeme veľa zdravia!

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay