Motoristi, tešia sa na jar aj vaše autá?

Okrem upratovania a vysávania interiéru je potrebné svedomito poumývať automobil aj z vonku. Počas zimy cestári využívajú proti námraze a snehu prostriedky, ktoré nie sú pre karosériu šetrné. Ide najmä o posypovú soľ a rôzne posypy, ktoré sa v reakcii s vlhkým prostredím vedia veľmi výrazne zahryznúť do karosérie a doslova ju požierať.

Letná sezóna klope na kapotu

Už ste svojho štvorkolesového tátoša pripravili na novú letnú sezónu? V prvom rade určite nezabudnite, že je za dverami čas, kedy končí povinnosť používať zimné pneumatiky. Od 31. marca sa môže opäť jazdiť na letných pneumatikách. V pneuservisoch sa treba radšej dopredu objednať na výmenu, aby nenastala situácia, že čakanie na spoľahlivé pneumatiky Bridgestone a ich výmenu bude trvať hodiny alebo dni. Veľký nával očakávajú servisy hlavne v posledný marcový týždeň, preto určite odporúčame nečakať na poslednú chvíľu.

Dajte mu všetko, čo potrebuje

Treba dbať na správnu hladinu oleja a ostatných kvapalín. Preto keď už budete v servise, dajte si ich skontrolovať, aby ste sa vyhli prípadným problémom.

Keď už sme spomínali jeden zákon, pripomíname aj ďalší, podľa ktorého, treba mať autolekárničku pred dátumom spotreby. A keď budete kontrolovať jej záruku, pozrite sa aj na ostatné časti povinnej výbavy auta (bezpečnostný reflexný odev, výstražný trojuholník, náhradné koleso s diskom a náhradnou pneumatikou). Pokiaľ vám niečo chýba, mali by ste navštíviť najbližší pneuservis alebo autoservis, v ktorom určite čaká aj široká ponuka autopríslušenstva a ďalších doplnkových predmetov, akými je ťažné lano alebo náhradné žiarovky a poistky. Nikdy neviete, kedy sa vám to môže zísť.

Počasie môže prekvapiť

A v neposlednom rade sa treba zamyslieť nad ustajnením vášho automobilu. Kam ho skryť pred slnečnou páľavou a silnými letnými búrkami? Pokiaľ to je možné, odporúčame schovať auto pod strechu a v prípade nepriaznivého počasia pomôžu váš poklad na štyroch kolesách ochrániť aj kvalitné hliníkové brány.

Príprava vášho auta na letnú sezónu je rovnako dôležitá, ako príprava na zimnú sezónu, preto ju nepodceňujte.

...