Moja svokra kúpila obyčajný kondicionér: Nepoužila ho však len na vlasy, ale naučila ma skvelý trik!

Moja svokra miluje triky a vychytávky do každodenného života a vždy sa o ne rada podelí s celou rodinou a kamarátkami. Najnovšie ma naučila skvelý trik, ako využiť kondicionér inak ako na vlasy. Tento trik sa vám bude určite hodiť a to zďaleka nie je všetko!

Moja svokra miluje triky a vychytávky do každodenného života a vždy sa o ne rada podelí s celou rodinou a kamarátkami. Najnovšie ma naučila skvelý trik, ako využiť kondicionér inak ako na vlasy – pre krajšie izbové rastliny. S kolegami nás tento nápad natoľko inšpiroval, že sme pre vás zozbierali ďalšie skvelé tipy a triky, ako kondicionér na vlasy využiť inak!

Pre krajšie izbové rastliny

Ak majú vaše izbovky mdlý a neduživý vzhľad, pretrite im listy vodu s kvapkou kondicionéru. Budú krásne lesklé, akoby „navoskované“. A nebojte sa, maličké množstvo (kvapka) kondicionéru rozriedeného vo vode, im neublíži!

Na pranie jemného a čipkovaného prádla

Na ručné pranie delikátnych materiálov rozpustite v teplej vode trochu kondicionéru a vyperte vaše prádlo v rukách ako zvyčajne. Tkaniny budú jemné, krásne lesklé a voňavé. Navyše, nemusíte sa báť poškodenia či vyblednutia farieb. Navyše, budú aj krásne voňať.

Trik na suché, popraskané päty

Po lete dostali naše päty zabrať. Zázračný starý recept vás zbaví suchej a popraskanej pokožky

Po dlhej zime dostali naše nohy poriadne zabrať. Na suché a popraskané päty naneste kondiconér, zabaľte do fólie a nechajte pôsobiť cez noc.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Šetrne ošetrí kožené topánky

Zabudnite na zapáchajúce a predražené ošetrejúce krémy na kožené produkty. Stačí malé množstvo kondicionéru na jemnej handričke a máte perfektné leštidlo, po ktorom budú kožené topánky a kabelky ako nové.

Na zaseknutý zips

Ak vás trápi zaseknutý zips na bunde, stačí, ak zips a okolie potriete malým množstvom kondicionéru. Po chvíli bude zips opäť uvoľnený.

Ochráni vlasy pre chlórom a vyplavovaním farby

Ak chodíte často na plaváreň, môže chlór vo vode predstavovať pre vaše vlasy problém. Skôr, ako si dáte na hlavu kúpaciu čiapku, naneste si na vlasy – najmä na konce tenkú vrstvu kondicionéru. Ochráni vlasy pred chlórom aj pred vyplavovaním farby.

Zmäkčí priadzu

Ak sa chystáte upliesť deku alebo prikrývku, neriskujte, že vaše dielo bude odložené kdesi do skrine len preto, že materiál je pichľavý a nepríjemný na dotyk. Pred pletením namočte priadzu do vody s kondicionérom. Bude krásne jemná, poddajná a príjemná na dotyk.

Zrazila sa vám bielizeň?

Zrazilo sa vám oblečenie? Tento jednoduchý trik mu vráti pôvodnú veľkosť a tvar!

Žiaden problém, vyskúšajte jednoduchý trik s kondicionérom, funguje perfektne a vaša bielizeň bude mať vďaka nemu opäť pôvodnú veľkosť a tvar. Postup nájdete TU.

Zabraňuje hrdzaveniu

Vaše kovové nástroje ochránite pred hrdzou jednoducho tak, že ho potriete tenkou vrstvou kondicionéru. Tento postup opakujte vždy, keď vaše náradie príde do kontaktu s vlhkosťou.

Vaše šperky sa budú opäť lesknúť

Vedeli ste, že zloženie kondicionéru je veľmi podobné zloženiu čističa, ktorý sa už celé desaťročia používa na šetrné čistenie šperkov? Naneste malé množstvo na handričku a vyleštite vaše šperky. Výsledky sú fantastické!

Ochráni pokožku pred poškodením

Naneste si kondicionér na pokožku pred holením, pôsobí to ako skvelá ochrana pred poškodením holením.

Oceľové povrchy sa budú krásne lesknúť

Namiesto bežných čističov použite kondicionér na vlasy, funguje rovnako zázračne ako v prípade šperkov.

Predĺži životnosť štetcov

Čo už kozmetických alebo tých určených na prácu alebo maľovanie. Štetiny chráni kondicionér rovnako, ako vaše vlasy, spevňuje ich štruktúru a čistí ich šetrne a veľmi účinne.

Stačí, ak štetce na noc namočíte do vody s kondicionérom.

Vŕzgajú vám dvere? Žiaden problém!

Kondicionér pôsobí rovnako skvele ako iné mazivá a problém s vŕzgajúcimi dvermi vyrieši rovnako dobre. Stačí natrieť na problematické miesta a je po vŕzganí.

zdroj: