Moja rada pre bujaré kvitnutie muškátov: Nestojí to ani cent a funguje mi to už celé roky – kvitnú až do prvých mrazov!

Dobrý deň, čítala som už veľa tipov, na všelijaké hnojivá a preto sa chcem podeliť aj o môj recept na bujaré kvitnutie muškátov.

Dobrý deň, čítala som už veľa tipov, na všelijaké hnojivá a preto sa chcem podeliť aj o môj recept na bujaré kvitnutie muškátov. Ja nepoužívam droždie (o tom sa veľa píše, ale ja s ním nemám skúsenosti) a nepoužívam ani hnojivá z obchodu. Túto radu mám od mojej svokry a hoci to nie je najvoňavejšia záležitosť, účinky sú veľmi, veľmi dobré.

Namočiť do vody a nechať lúhovať!

Všetko je to žihľave, ktorú máčam v dažďovej vode. Je to naozaj bomba. Neviem, čo za látky to obsahuje a ako to presne funguje, ale zdá sa, že táto burina v kombinácii s dažďovou vodou funguje na muškáty výborne. Takže jednoducho namočte mladú žihľavu do vody a nechajte lúhovať – ja nechávať aj 2 týždne a jednoducho používam na zalievanie. Je to aj výborná ochrana proti škodcom, žihlavová voda nevonia ani im.

Toto je dôležité!

Okrem žihľavovej vody musíte dodržať aj toto pravidlo. Až do polovice mája zaštipujeme – nové výhonky aj puky, ak sa objavia. Tak budú muškáty plné sily a pripravené na kvitnutie, budú bujaré a nádherné. Od polovice mája končím so zaštipovaním a nechám vyháňať puky a nové výhonky.

Anka

...