Môj trik s avivážou nesúvisí s praním, je to stokrát lepšie: 2 odmerky na mesiac a ten účinok si nebudete vedieť vynachváliť!

Aviváž nemusíte nutne pridávať len do prania, mnohým spôsobuje viac problémov ako osohu. Ja som odskúšala jej iné využitie a na toto sa hodí omnoho viac. 1 balenie vám s teraz vydrží aj viac ako rok!

Zmiešajte ju s alkoholom – tak funguje najlepšie

2 odmerky (ja používam vrchnák) aviváže zmiešajte s 2 odmerkami alkoholu a preložte do nádoby s objemom 1 liter. Dolejte destilovanou vodou a používajte pri umývaní podlahy namiesto bežného prostriedku. Všetko sa bude krásne lesknúť a máte pokoj aj s prachom, nebude sa totiž na podlahe usádzať tak rýchlo, ako ste zvyknutí. Je to aj perfektný likvidátor pachu po domácich miláčikoch. Tento prostriedok používam doma ako univerzálny čistič.

Veľmi sa mi tento čistiť osvedčil aj v kúpeľni, hlavne na bielych skrinkách, vani a vaničke od sprchového kúta, na ktorých sa objavovali škvrny. Všetko som jednoducho čistila s týmto magickým domácim čističom a kúpeľňa nádherne lesklá, zmizli aj staré škvrny.

Dokonale čisté okná, lesklý nábytok aj kuchynská linka

Stačí trochu aviváže vo vode a nábytok aj okná sa budú krásne lesknúť. Všetko stačí umyť ako zvyčajne a osviežovač vzduchu môžete rovno vyhodiť. S týmto domácim čistiacim prostriedkom ho určite nebudete potrebovať. Ja väčšinou používam uvedený domáci čistič, ktorý si rozriedim vo vode a všetko s ním poumývam.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Najlepšia vec na sprchový kút pokrytý vodným kameňom

Nezabúdajte, že aviváž funguje ako zmäčkovadlo a to môžete perfektne využiť v boji proti vodnému kameňu. Sklo na sprcháči sa mi nepodarilo takto vyčistiť nikdy. Najviac sa mi osvedčil alkohol s avivážou. Jednoducho som zmiešala tak, aby vznikla tekutí konzistencia, ktorá sa dala ľahko nastriekať cez fľašu s rozprašovačom. Stačila jemná handrička a o chvíľku sprcháč žiaril ako nový. Kombinácia alkohol a aviváž vyčistí aj veľmi znečistené sklo a lesklý nábytok v momente.

Kvapku aviváže zmiešať opäť s trochou alkoholu a destilovanou vodou. Keď budete žehliť, streknite na prádlo a bude úžasne voňať. Ja zvyknem niekedy streknúť aj do skríň a aviváž nemusím vôbec pridávať do prania.