Už sa nebojím chodiť do lesa, ani stanovačku: Môj recept ako odplašiť nenávidené kliešte počas celej sezóny – treba vám len 3 prísady!

Chcem sa podeliť o môj odskúšaný recept proti kliešťom, keďže som ho u vás ešte nevidela.Ja ho používam každú sezónu a zatiaľ veľmi úspešne. Dávam si aj keď pracovať do záhradky, aj na výlety a prechádzky do prírody. Kliešte sa mi úspešne vyhýbajú. Tiež mám super odpudzovač komárov, ktorý tiež prikladám.

Môj odskúšaný domáci repelent proti kliešťom, ktorý má zatiaľ ešte nesklamal

Potrebujete pivovarské kvasnice (dajú sa kúpiť vo forme tabletiek v lekárni), 3 strúčiky cesnaku a ľanový olej. Každá z týchto vecí sama o sebe funguje proti kliešťom, ale spolu sú extra silné. Takže tabletky rozdrvíme, pridáme pretlačený cesnak a zalejme olejom. Všetko dobre premiešame a aplikujeme na pokožku ako každý iný repelent. Nedávajte na oblečenie, zanechá to mastnú škvrnu. tento repelent kliešte odpudzuje výborne, ak máte doma tieto prísady, určite odporúčam skúsiť. Ak ste vonku dlhšiu dobu, odporúčam aplikáciu repelentu zopakovať.

Môj sprej proti komárom

V troch decilitroch vody povarte nakrájaný citrón a sedem klinčekov. Na záver varenia vhoďte do vody trochu levandule, kvapku olivového oleja a čajovú lyžičku alpy. Všetko spolu dobre zmiešajte a preceďte do rozprašovacej fľašky. Používajte ako repelent na telo alebo rozprášte po byte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Za článok ďakujeme Evke Valašíkovej