Mliečna výživa urobí s vašimi kvetmi zázraky! Polejte ich mliekom a uvidíte sami.

Možno budete prekvapení, ale tajomstvo prekrásnej kvetinovej záhrady je veľmi jednoduché. V prvom rade treba svoje kvety milovať a starať sa o ne. Ak na ne budete zabúdať, alebo ich naopak prelievať, nebudú mať ani svieže listy, ani krásny kvet. Je však ešte jeden trik, ktorým svojim rastlinkám pomôžete.

домашние растения

Bude sa vám to zdať možno neuveriteľné, ale ukázalo sa, že mlieko nie je obľúbeným nápojom iba medzi ľuďmi, ale milujú ho aj rastliny. A my vám prezradíme, ako správne pripraviť mliečnu zálievku pre vašich zelených labužníkov.

молоко для комнатных растений

Blahodárne účinky mlieka na rastliny

Zvláštnosťou mliečnej zálievky pre kvety je to, že vyživuje nielen rastliny mikro elementami, ale uzdravuje aj pôdu. Obsahuje užitočné baktérie, ktorých rozmnožovanie zabraňuje výskytu húb a plesní, škodlivých pre koreňový systém. Okrem toho sú tieto baktérie schopné syntetizovať vitamíny, minerály, fytohormóny a ďalšie biologicky aktívne látky, potrebné pre život rastlín.

комнатные цветы

...

Interiérové ​​ruže, muškáty, azalky, prvosienky a fikusy sa vďaka mliečnej výžive doslova transformujú a stávajú sa z nich luxusne vyzerajúce rastliny!

как приготовить молочную подкормку

Na zálievku potrebujeme:

100 ml čerstvého mlieka     

1 liter vody     

3 kvapky jódu

Postup:

Zmiešajte mlieko s vodou a pridajte jód. Zmes dôkladne pretrepte. Hodinu pred polievaním týmto roztokom zalejeme kvety čistou vodou. Mlieko sa nesmie naliať do suchej pôdy.  Nalejte do kvetináča 3–6 lyžíc mliečnej zmesi, v závislosti od veľkosti kvetináča. Polievajte rastliny týmto roztokom raz za 2 týždne.

опрыскивание комнатных растений

Rovnaké zloženie môže tiež slúžiť na postrekovanie rastlín. Mliečna voda vytvára tenký film na povrchu listov a stonky, ktorý chráni kvetinu pred nepríjemnými škodcami: roztočmi a hmyzom. Týmto spôsobom môžete bojovať s múčnatkou bez použitia chemikálie.

Dôležité! Mliečna voda nie je vhodná na polievanie paliem, kaktusov a sukulentov.

рассада на подоконнике

Takúto mliečnu výživu milujú nielen izbové kvety, ale aj záhradné plodiny: paradajky, baklažán, všetky druhy kapusty, uhorky. Vyskúšajte a budete ohromení!