Bez postrekov: Mladý pár prišiel s úplne jednoduchým nápadom, ako udržať dlažbu v záhrade bez buriny celé roky!

Určite to poznáte – záhradná dlažba vyzerá po položení krásne, no o pár mesiacov sa v medzerách objaví starý známy problém – prerastajúca tráva a burina.

Určite to poznáte – záhradná dlažba vyzerá po položení krásne, no o pár mesiacov sa v medzerách objaví starý známy problém – prerastajúca tráva a burina. Akoby si príroda skutočne vždy našla cestu a dostala sa aj tam, kde by sme ju najradšej nevideli. Manželia Robin a Ed vyskúšali jednoduchý experiment a podarilo sa – dlažba je už 4 roky bez náznaku buriny či trávy.

Toto je ich postup, ako na to:

Najskôr sa začal náročný no nevyhnutný proces odstraňovania buriny (ak sa chystáte dlažbu ešte len pokladať, tento proces sa vás samozrejme netýka). Na prácu si požičali špeciálny stroj s pevnou kefou na odstránenie buriny v škárach. Výhodou tohto stroja je aj to, že dlažbu perfektne očistil od nánosu prachu a nečistôt.

Na niektorých miestach však bolo nutné odstrániť burinu a trávu ručne, pomocou plečky.

V čom spočíva trik?

Keď bol povrch zbavený buriny, vtedy prichádza na radu skutočný zázrak. Namiesto obyčajného piesku použili manželia polymérový piesok (kremičitý piesok) – má podobnú štruktúru ako bežný piesok, ale na rozdiel od neho sa v škárkach akoby „zlepí“ a drží tak pevne, že burine neposkytne žiaden priestor pre rast.  Navyše, obsahuje látky, ktoré burine neprospievajú a nedokáže v ňom rásť. Navyše, tento piesok drží na mieste a nevyplavuje sa ani počas silných lejakov.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dlažba po troch rokoch

Podľa manželov ide o najjednoduchší spôsob, ako sa buriny zbaviť natrvalo a bez postrekov a každoročnej driny. Vyskúšate to aj vy?

zdroj: frugalfamilytimes