Minútková omáčka na cestoviny z kyslej smotany a bambina: 20 minút v rúre a deti o tom básnia celý deň, nemusíte riešiť ani večeru!

Fantastické cestoviny s kyslou smotanou a výbornou omáčkou. Všetko máte na jednej mise. Rýchle, jednoduché a naozaj veľmi chutné. 

Fantastické cestoviny s kyslou smotanou a výbornou omáčkou. Všetko máte na jednej mise. Rýchle, jednoduché a naozaj veľmi chutné. Spravila som na obed a deti sa len zalizovali. Keď spravíte plnú misu, nemusíte nič riešiť ani na večeru, je to výborné!

Potrebujeme (na 1 bal. cestovín):

2 vajcia

2 tégliky kyslej smotany

100 g strúhaného syra

(ja som dala aj hrudku nivy – asi 50 g)

1 tavený syr v črievku (babmbino)

200-300 g šunky (alebo grilované kuracie prsia)

Oregano, bazalka, petržlenová vňať, soľ

Postup:

Polovicu uvarených cestovín, nakrájanej šunky a syra nasypeme do zapekacej misy, zalejeme smotanou vymiešanou s vajíčkami, taveným syrom, soľou a koreninami (ja som dala aj hrudku nivy). Pridáme zvyšok cestovín, šunku, petržlenovú vňať, polejeme druhou polovicou zmesi a posypeme syrom. Dáme do rúry vyhriatej na 200°C cca 20 minút. Deti by ich jedli aj o polnoci!

Ak chcete podávať hneď, vajcia vynechajte, omáčku zmiešajte, pridajte na panvicu a do nej pridajte uvarené cestoviny. Stačí len prehriať a môžeme podávať.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes